REKLAMA

Darmowy kreator postaci Dragon's Dogma 2 dostępny. To marketingowy geniusz

Dragon's Dogma 2 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier RPG tego roku. Nim gracze otrzymają możliwość zagrania w produkcję, mogą pobrać darmowy kreator postaci. Jego możliwości są imponujące, a makabryczne dzieła stanowią świetną viralową kampanię.

11.03.2024 19.50
Darmowy kreator postaci Dragon's Dogma 2 dostępny. To marketingowy geniusz
REKLAMA

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie spędził nieprzyzwoicie wiele czasu w kreatorze postaci. Drobiazgowe tworzenie własnego awatara w grze RPG, dbając o każdy detal, to przyjemność sama w sobie. Co prawda zaraz potem zakładamy głównemu bohaterowi hełm na głowę, ale satysfakcja pozostaje.

REKLAMA

Część gier wyróżnia się kreatorami postaci z imponującymi możliwościami. Specami w tej dziedzinie są azjatyccy producenci MMORPG, ale także zachodni deweloperzy pozwalają nieźle zaszaleć, co by wskazać kreator Baldur’s Gate 3. Pierwsza Dragon’s Dogma także otrzymała rozbudowany edytor, z kolei nadchodząca kontynuacja idzie za ciosem.

Darmowy kreator do Dragon's Dogma 2 to jednocześnie jeden z najbardziej rozbudowanych w grach cRPG.

Gracze na PC, PlayStation 5 oraz Xboksach Series mogą pobrać darmowy kreator, dostępny od kilku dni. Program pozwala stworzyć własnego awatara, który następnie zostanie zaimportowany do pełnej wersji Dragon's Dogma 2, kiedy ta będzie miała swoją premierę pod koniec marca.

Poza klasycznym zestawem możliwości, kreator Dragon’s Dogma 2 wyróżnia się takimi ustawieniami jak styl mięśni (a nie tylko ich zarys), podział ma masę górnej i dolnej partii, stosunek torsu do wysokości, styl chodu, rozstaw łokci, rozstaw kolan czy postawa (stopień zgarbienia). Możliwości kreatora są szerokie, wliczając w to manualną edycję rozmiaru oraz położenia poszczególnych elementów ciała.

Przechodząc do sekcji dotyczącej detali można się zakopać w ustawieniach. Elementy takie jak oczy, nos czy usta mają zmienne parametry daleko wykraczające poza klasyczny pakiet: wielkość, wysokość, głębokość i szerokości. Sam nos dostał 12 zmiennych, wliczając w to ostrość czubka oraz szerokość i wysokość nozdrzy. Prawie 60 rodzajów fryzur i ponad 40 rodzajów zarostu to także zbiór, który mówi sam za siebie.

Mając tak potężne narzędzia, gracze tworzą prawdziwe abominacje oraz odtwarzają znane postaci.

Media społecznościowe zostały wypełnione dziełami aktywnej społeczności, testującej limity darmowego kreatora. W ten sposób w świecie Dragon’s Dogma 2 pojawili się m.in. Paul Atryda z Diuny, Lae'zel z Baldur’s Gate 3, Panam z rodzimego Cyberpunka 2077, kapitan Shepard z trylogii Mass Effect czy aktor Williem Dafoe, idealnie pasujący do średniowiecznej otoczki Dragon’s Dogma 2.

Jeszcze więcej uwagi przyciągają kreacje nietypowe, jak makabryczna hybryda człowieka i Pikachu, Shaggy ze Scooby-Doo, abominacją z horroru Thing czy Na’vi z Avatara.

Co najlepsze, tego typu postacie będą towarzyszyć graczowi jako niezależni sojusznicy.

Unikalna mechanika serii Dragon’s Dogma opiera się na przyzywaniu pomocników - dziełach innych graczy - zatrudnianych we własnej drużynie. Taki pomocnik posiada poziom, umiejętności oraz ekwipunek zdobyty podczas przygody ze swoim twórcą, a my „wypożyczamy” go do naszej czteroosobowej kompanii. Czyli drużyna z Geraltem z Rivii, Pikachu i Willemem Dafoe jest możliwa.

Twórcy Dragon’s Dogma 2 chwalą się, że pomocnicy otrzymali niezwykle rozbudowany wachlarz zachowań, z podziałem na kilka typów osobowości. Do tego wykorzystują wiedzę zdobytą podczas przygody z własnym twórcą, pomagając potem innym graczom będąc na wypożyczeniu. Taka pomoc objawia się np. we wskazywaniu drogi do celu czy informowaniu o skarbach skrytych nieopodal.

REKLAMA

Dragon’s Dogma 2 zadebiutuje na PC, PS5 i XSX|S już 22 marca.

ZOBACZ OFERTĘ
MediaExpert
PlayStation 5 Slim + 2 kontrolery
Euro
Xbox Series S
MediaMarkt
PlayStation 5
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA