REKLAMA

Tak ogarniesz wiadomości na WhatsAppie. Do komunikatora wleciała przydatna zmiana

WhatsApp stał się właśnie znacznie lepszy. Do popularnego komunikatora internetowego trafiła przydatna zmiana, która w znaczny sposób pomoże ogarnąć wiadomości tekstowe.

21.02.2024 19.44
WhatsApp
REKLAMA

W Polsce zdecydowanie najpopularniejszym komunikatorem jest Messenger, natomiast drugie miejsce pod względem popularności zajmuje również komunikator firmy Marka Zuckerberga, czyli WhatsApp. Aplikacja sygnowana słuchawką na zielonym tle dynamicznie się rozwija. W ostatnich miesiącach pojawiło się w komunikatorze wiele przydatnych nowości, a jeszcze więcej funkcji zawita w niedalekiej przyszłości, w tym możliwość pisania z osobami korzystającymi z innych komunikatorów. Teraz mamy do czynienia z niewielką, ale praktyczną nowością.

REKLAMA

WhatsApp pomoże ogarnąć ci wiadomości. Do komunikatora trafiły nowe skróty

Formatowanie tekstu to coś, co znamy od wielu lat i jest powszechne w edytorach tekstowych, takich jak Microsoft Word czy Google Docs. W niektórych komunikatorach internetowych jest to możliwe, np. w Messengerze, przede wszystkim w wersjach na przeglądarki internetowe. W aplikacji mobilnej już tego nie uświadczymy. Takie rozwiązanie mogłoby znacznie pomóc: bo na przykład łatwiej jest znaleźć wypunktowaną listę z zakupami w długim czacie.

WhatsApp podszedł do sprawy zupełnie inaczej i niezależnie od platformy pozwala na formatowanie tekstu. Funkcja działa na smartfonach z Androidem, iOS, ale także w przeglądarce i aplikacji na Maku (także w kanałach nadawczych). Co prawda już wcześniej komunikator pozwalał na pogrubianie tekstu i jego przekreślanie, ale teraz WhatsApp poinformował o czterech nowych skrótach formatowania.

Pierwszą, i chyba najprzydatniejszą, nowością są listy. Te mają być dostępne w dwóch wariantach: pierwszy z kropkami, drugi z klasycznymi numerami. Rozwiązanie może w znaczący sposób ułatwić tworzenie list (m.in. zakupowych), ale także map myśli i wielu innych – w przypadku kropkowanej listy trzeba będzie wpisać "- Wiadomość" (musi zostać zachowana spacja – inaczej nie będzie działać). Natomiast liczbowa lista to skrót, w którym wpisujemy cyfrę oraz kropkę "1. Wiadomość".

Obok tego mamy też cytat wywoływany skrótem "> Wiadomość", a treść pojawi się w ciemniejszej czcionce i z paskiem na początku. Ostatni skrót przyda się przede wszystkim programistom, którzy chcą wyróżnić swój kod – tutaj trzeba otoczyć wiadomość znakami ''. Zmiana wydaje się naprawdę mała, ale opcja daje sporą przewagę nad innymi komunikatorami, szczególnie że działa także w mobilnej wersji WhatsAppa.

REKLAMA

Więcej o przydatnych funkcjach WhatsAppa możesz przeczytać na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA