Własne M gotowe? Sprawdź, jak zarobić na swoim mieszkaniu... bez wyprowadzki!

Lokowanie produktu: gethome.pl

Masz własne mieszkanie? Czas na nim zarobić! Marzysz o dodatkowym dochodzie, ale nie masz ochoty na wynajmowanie długoterminowe swojego mieszkania? Nie martw się! Istnieje wiele innowacyjnych sposobów na zarabianie z własnej nieruchomości, które nie wymagają zmiany adresu. Przygotuj się na podróż przez kreatywne możliwości, które pozwolą Ci wykorzystać potencjał swojego mieszkania!

19.02.2024 08.00
Własne M gotowe? Sprawdź, jak zarobić na swoim mieszkaniu... bez wyprowadzki!

Pierwszy krok do zarabiania na nieruchomości to oczywiście jej zakup. Jak szukamy mieszkania? Zazwyczaj wpisujemy w wyszukiwarkę: wynajem mieszkania Warszawa, mieszkanie do wynajęcia Katowice, mieszkanie na sprzedaż Katowice.

Pamiętaj, że warto skorzystać z serwisu gethome.pl. Znajdziecie tam 79 151 ofert mieszkań na przedaż, 18 172 ofert domów na sprzedaż i 3784 oferty mieszkań na wynajem [stan na luty 2024 r.]. Gethome.pl to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, zapewniający maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam.

Jeśli natomiast szukacie nowego mieszkania na rynku pierwotnym skorzystajcie z serwisu rynekpierwotny.pl. Znajdziecie tam mieszkania na sprzedaż w Warszawie w cenie od 8400 zł za m2 i mieszkania na sprzedaż w Katowicach w cenie od 6200 zł za m2 [stan na luty 2024 r.]. Znajdziecie tam wszystkie oferty nowych mieszkań i domów od deweloperów w jednym miejscu, oferty dla inwestorów, aktualne promocje oraz wiadomości z rynku nieruchomości. 

Jak zarabiać na swoim mieszkaniu?

Spełniłeś swoje marzenie? Masz własne mieszkanie i chcesz z niego czerpać dodatkowe korzyści? Nie musisz się przeprowadzać ani wynajmować go na stałe. Istnieje wiele sposobów, jak zarobić na swoim mieszkaniu bez wyprowadzki.

Wystarczy odrobina kreatywności i znajomość nietypowych sposobów na wykorzystanie nieruchomości. Oto kilka pomysłów, jak to zrobić.

Najem krótkoterminowy na Airbnb i/lub Booking

Wyjedziesz na weekendowy wypad? W takim razie, dlaczego nie wynająć swojego mieszkania na czas nieobecności? Platformy takie jak Airbnb i Booking umożliwiają wynajem na krótkie terminy, co może przynieść Ci dodatkowe pieniądze podczas Twojej nieobecności. Wystarczy trochę planowania, a Twój dom stanie się doskonałą inwestycją.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zarabianie na własnym mieszkaniu jest udostępnianie go na platformach typu Airbnb lub Booking. Możesz to robić wtedy, gdy sam wyjeżdżasz na urlop, na weekend lub nawet na jeden dzień. W ten sposób możesz zarobić na swojej nieobecności, a jednocześnie nie martwić się o bezpieczeństwo i utrzymanie mieszkania.

Wystarczy, że zadbasz o czystość, wyposażenie i atrakcyjne zdjęcia swojego lokum, a także ustalisz cenę i warunki wynajmu. Możesz też skorzystać z usług profesjonalnych zarządców nieruchomości, którzy zajmą się wszystkim za ciebie. Pamiętaj jednak, że zarabianie na krótkoterminowym wynajmie wymaga rejestracji działalności gospodarczej i odprowadzania podatków.

Mam duże, nowoczesne mieszkanie na obrzeżach miasta, które kupiłem z myślą o rodzinie. Jednak z powodu pandemii i pracy zdalnej, często wyjeżdżam do rodziców na wieś, gdzie mam więcej spokoju i przestrzeni. Nie chciałem zostawiać mieszkania pustego, więc postanowiłem je wynająć na krótkoterminowy najem na Airbnb. Jest to świetny sposób na zarobek, bo mogę sam wybierać, kiedy i komu wynajmuję mieszkanie, a także korzystać z usług zarządcy, który zajmuje się wszystkim za mnie. To co zarabiam pokrywa mi koszty utrzymania mieszkania

- mówi Tomasz Jarczewski z Warszawy.

Wynajem na sesje zdjęciowe i filmowe

Atrakcyjne wnętrze może stać się tłem dla sesji zdjęciowej lub planu filmowego. Zgłoś swoją nieruchomość do agencji lub ogłoś ją na portalach branżowych. To szansa na niebanalny zarobek i… obejrzenie swojego mieszkania w filmie!

Jeśli zainwestowałeś w wystrój i masz ładne, stylowe lub oryginalne mieszkanie, możesz je wynajmować na sesje zdjęciowe i filmowe. Może to być świetny sposób na zarobek, jeśli nie przeszkadza ci krótka obecność obcych ludzi i sprzętu w twoim domu. Możesz samodzielnie poszukiwać zleceń lub zgłosić się do agencji, która zajmuje się pośrednictwem między właścicielami nieruchomości a klientami.

Ceny za wynajem mieszkania na sesje zależą od wielu czynników, takich jak lokalizacja, metraż, standard, styl, oświetlenie, czas trwania i rodzaj sesji. Możesz liczyć na kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych za dzień wynajmu.

Jeśli chcesz kupić nowe mieszkanie i zadbać o oryginalny wystrój to warto skorzystać z ofert w serwisie rynekpierwotny.pl. Znajdziemy tam zakładkę Architekci wnętrz. To miejsce, gdzie można znaleźć oferty profesjonalnych architektów i projektantów wnętrz, którzy oferują usługi wykończenia mieszkań pod klucz. 

Skorzystanie z tej oferty niesie wiele korzyści dla klienta, m.in: oszczędność czasu i nerwów, ponieważ nie trzeba samemu zajmować się zakupem materiałów, organizacją prac, nadzorem i odbiorem mieszkania, gwarancja jakości i terminowości, ponieważ architekt i jego ekipa mają odpowiednie doświadczenie, uprawnienia i referencje, atrakcyjna cena, ponieważ architekt i jego ekipa mają dostęp do hurtowych rabatów i promocji na materiały i usługi, bezpieczeństwo i pewność, ponieważ architekt i jego ekipa mają ubezpieczenie i gwarancję na wykonane prace

Aby skorzystać z oferty architektów i projektantów wnętrz, wystarczy wejść na zakładkę Architekci, wybrać miasto, w którym znajduje się mieszkanie, przejrzeć dostępne pakiety wykończeniowe i skontaktować się z wybranym studiem projektowym. Architekt i jego ekipa zajmą się resztą, a klient będzie mógł cieszyć się gotowym i pięknym mieszkaniem. 

Wynajem piwnicy, garażu lub miejsca parkingowego

To świetny sposób na generowanie dodatkowych przychodów z niewykorzystanych dotąd przestrzeni. Jeśli masz do dyspozycji piwnicę, garaż lub miejsce parkingowe, możesz je również wynajmować i zarabiać na nich. Co ważne, można to robić na stałe lub okazjonalnie, w zależności od zapotrzebowania. Możesz np. wynająć piwnicę lub garaż na przechowywanie rzeczy, sprzętu, mebli, rowerów, motocykli itp. Możesz też wynająć miejsce parkingowe osobom, które szukają taniego i bezpiecznego parkingu w twojej okolicy.

Wynajmujących możesz szukać na portalach ogłoszeniowych, w mediach społecznościowych lub w lokalnych sklepach. Tam też możesz sam się ogłaszać. Ceny za wynajem zależą od lokalizacji, wielkości i standardu oferowanej przestrzeni.

Wynajem przestrzeni mieszkania do magazynowania

Szukasz sposobu na dorobienie w krótkim terminie? Wykorzystaj swoje mieszkanie jako tymczasowy magazyn dla osób, które potrzebują przechować meble, sprzęt lub inne przedmioty.

Jeśli masz wolną przestrzeń w swoim mieszkaniu, np. pokój, szafę, kąt, możesz ją wynająć do magazynowania. Jest to podobne do wynajmu piwnicy lub garażu, ale w krótszym terminie i mniejszej skali. Możesz np. wynająć część swojego mieszkania osobom, które potrzebują tymczasowo przechować swoje rzeczy, np. podczas przeprowadzki, remontu, podróży itp. To proste i korzystne rozwiązanie dla obu stron.

Wynajem mieszkania na psi hotel

Uwielbiasz zwierzęta? Zapewnij psiakom komfortowy pobyt pod Twoją opieką podczas nieobecności ich właścicieli. Stwórz domowy psi hotel i zyskaj dodatkową gotówkę, dzieląc się swoją miłością do czworonogów.

Jeśli kochasz zwierzęta i masz warunki do ich opieki, możesz wynająć swoje mieszkanie na psi hotel. Możesz to robić w krótkim terminie, np. na weekend, tydzień lub miesiąc, w zależności od potrzeb właścicieli psów i opiekować się psami, gdy ich właściciele wyjeżdżają na wakacje, służbowo lub z innego powodu.

Klientów możesz znaleźć za pomocą specjalnych aplikacji, czy grup na Facebooku które łączą opiekunów zwierząt z właścicielami. Ceny za wynajem zależą od wielkości, rasy i charakteru psa, a także od czasu i zakresu opieki.

Mam małe, przytulne mieszkanie w starej kamienicy, które kupiłam z pomocą rodziców. Nie chciałam się z niego wyprowadzać, bo bardzo się do niego przywiązałam, ale też chciałam mieć więcej pieniędzy na realizację swoich pasji i podróży. Znalazłam rozwiązanie: wynajmuję moje mieszkanie na psi hotel. Jest to idealne dla mnie, bo uwielbiam zwierzęta i mam warunki do ich opieki. Przyjmuję zwierzęta od osób, które potrzebują tymczasowo zostawić swojego psa, np. podczas wyjazdu, choroby, remontu itp. Zarabiam na tym około 1500 zł miesięcznie, co pozwala mi spełniać swoje marzenia i mieć więcej radości z życia

- mówi Katarzyna Zadziarowska z Wrocławia.

Wynajem długoterminowy, ale wyłącznie części mieszkania

Jeśli nie chcesz wynajmować całego mieszkania, ale masz wolny pokój, możesz go wynająć na dłuższy czas. Możesz to robić osobom, które szukają taniego i wygodnego miejsca do zamieszkania, np. studentom, delegowanym pracownikom, turystom itp.

Klientów znajdziesz za pomocą portali ogłoszeniowych, mediów społecznościowych lub znajomych. Ceny za wynajem zależą od wielkości, standardu i lokalizacji pokoju, a także od warunków współżycia. Pamiętaj, że wynajmując pokój, musisz się liczyć z dzieleniem się łazienką, kuchnią i innymi częściami mieszkania z lokatorem. Pamiętaj o dokładnym określeniu zasad współdzielenia przestrzeni.

Wynajem długoterminowy pod billboard

Jeśli masz mieszkanie z widokiem na ruchliwą ulicę, możesz je wynająć pod billboard. Wystarczy poszukać firm reklamowych, które szukają atrakcyjnych miejsc do umieszczania swoich banerów, plakatów, ekranów itp. Możesz to robić za pomocą agencji, która zajmuje się pośrednictwem między właścicielami nieruchomości a reklamodawcami.

Ceny za wynajem zależą od wielkości, lokalizacji i widoczności billboardu, a także od czasu i rodzaju reklamy. Pamiętaj, że wynajmując mieszkanie pod billboard, musisz się liczyć z ograniczeniem prywatności i światła.

Wynajem pod przestrzeń coworkingową części mieszkania

Jeśli masz duże, przestronne i nowoczesne mieszkanie, możesz je wynająć pod przestrzeń coworkingową. Możesz to robić osobom, które szukają miejsca do pracy, nauki, spotkań, warsztatów itp. Możesz to robić za pomocą specjalnych aplikacji lub stron internetowych, które łączą właścicieli przestrzeni z osobami szukającymi miejsca do pracy.

Ceny za wynajem zależą od wielkości, standardu i lokalizacji przestrzeni, a także od czasu i zakresu usług. Pamiętaj, że wynajmując mieszkanie pod przestrzeń coworkingową, musisz się liczyć z dzieleniem się częściami mieszkania z innymi użytkownikami.

Wynajem pod organizację imprez i wydarzeń

Jeśli masz duże, komfortowe i dobrze zlokalizowane mieszkanie, możesz je wynająć pod organizację imprez i wydarzeń. Możesz to robić osobom, które szukają miejsca na urodziny, wieczór panieński, szkolenie, wystawę, koncert itp. Możesz to robić za pomocą specjalnych aplikacji lub stron internetowych, które łączą właścicieli przestrzeni z osobami szukającymi miejsca do organizacji imprez.

Ceny za wynajem zależą od wielkości, standardu i lokalizacji mieszkania, a także od czasu i rodzaju imprezy. Pamiętaj, że wynajmując mieszkanie pod organizację imprez, musisz się liczyć z hałasem, bałaganem i ewentualnymi uszkodzeniami.

Przed Tobą wiele możliwości

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów, jak zarobić na swoim mieszkaniu bez wyprowadzki. Możesz wykorzystać swój potencjał, elastyczność i kreatywność, aby czerpać dodatkowe korzyści z własnej nieruchomości. Niezależnie od tego, czy chcesz wynająć swoje mieszkanie na krótki, czy długi czas, na całość czy na część, na różne cele czy na jeden, zawsze znajdziesz odpowiednią opcję dla siebie.

Pamiętaj jednak, że zarabianie na własnym mieszkaniu wymaga odpowiedzialności, planowania i przestrzegania prawa. Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek sposób wynajmu, upewnij się, że jest on zgodny z twoją umową kredytową, regulaminem wspólnoty mieszkaniowej, przepisami podatkowymi i innymi zasadami. Pamiętaj też, że użytkowanie mieszkania przez innych ludzi i zwierzęta niesie ze sobą ryzyko uszkodzeń i zabrudzenia sprzętów lub mebli.

Artykuł powstał we współpracy z serwisami Rynekpierwotny.pl i GetHome.pl.

Lokowanie produktu: gethome.pl
Najnowsze
Zobacz komentarze