REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Instagram ukryje przed twoimi znajomymi ważną informację. Można odetchnąć z ulgą

Instagram sprawi, że będziesz mógł bez pośpiechu odpisać na to, co wysłali ci znajomi czy druga połówka. Po prostu od teraz nie będą wcale widzieli, czy odczytałeś ich wiadomość. Wszystko dzięki prostej funkcji, która właśnie wchodzi w fazę testów.

08.11.2023
16:54
Instagram ukryje przed twoimi znajomymi ważną informację. Można odetchnąć z ulgą
REKLAMA

Jednym z najbardziej irytujących - według niektórych - rozwiązań na Instagramie czy Messengerze jest permanentnie włączone potwierdzenie przeczytania wiadomości. Gdy otwieracie wiadomość, to druga strona automatycznie się o tym dowiaduje. Z jednej strony pozwala to sprawdzić, czy ktoś przeczytał twoje wiadomości, ale z drugiej strony dla niektórych użytkowników generuje to presję, aby jak najszybciej odpisać. Instagram testuje teraz funkcję pomocną tym, którzy chcą zastanowić się chwilę nad odpowiedzią.

REKLAMA

Instagram pozwoli zadecydować o odczytanych wiadomościach

Instagram testuje nową opcję, która pozwala użytkownikom wyłączyć potwierdzenia odczytu dla wiadomości - co oznacza, że inni nie zobaczą etykiety "odczytane", gdy przeczytasz wiadomość od nich.

 class="wp-image-4152437"
Źródlo: Instagram

Aby poznać więcej zapowiedzi Mety, sprawdźcie te teksty na Spider's Web:

Mark Zuckerberg i Adam Mosseri ogłosili to na swoich kanałach nadawczych. Zasada działania jest tak samo prosta: niedługo użytkownicy Instagrama (i tylko oni!) mają otrzymać możliwość wyłączenia opcji potwierdzeń odczytu dla wszystkich wiadomości na swoim koncie, choć oczywiście będą mogli też ją pozostawić włączoną.

REKLAMA

Usłyszeliśmy wasze opinie i rozpoczęliśmy testowanie nowej funkcji, która pozwala wyłączyć potwierdzenia odczytu w wiadomościach prywatnych. Wkrótce ludzie będą mogli decydować, czy inni zobaczą, kiedy przeczytali ich wiadomości

- przekazał Mosseri.

Funkcję będzie można odnaleźć w ustawieniach prywatności. Jednak Meta nie określiła, kto będzie mógł testować nową opcję, ani też daty jej wprowadzenia na całym świecie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA