REKLAMA

TikTok użyje AI, żeby zrobić ci awatar. To będzie hit

TikTok ma pracować nad awatarami generowanymi przez sztuczną inteligencję: bezpośrednio w hitowej aplikacji i bez płacenia za nie? To wygląda jak idealny ficzer dla tak popularnej platformy. Zobaczcie, jak to może wyglądać w rzeczywistości.

26.04.2023 08.23
TikTok użyje AI, żeby zrobić ci awatar. To będzie hit
REKLAMA

TikTok często wprowadza do swojej aplikacji pomysły i funkcje, które wcześniej pojawiły się już w innych serwisach. TikTok Now przypomina BeReal i działa dokładnie tak samo. Nikt jednak nie ma monopolu na funkcje i nowości.

REKLAMA

Pamiętacie boom na awatary generowane przez sztuczną inteligencję z aplikacji Prisma, który ogarnął cały internet? Teraz chińska platforma ma pracować nad implementacją czegoś podobnego do tej aplikacji.

TikTok z awatarami generowanymi przez SI.

Krótka piłka, oto jak mają wyglądać nowa funkcja do generowania awatarów przez SI. Narzędzie, zleakowane przez konsultanta social media, Matta Navarrę, prosi użytkownika o przesłanie od trzech do dziesięciu zdjęć oraz wybrania od dwóch do pięciu różnych stylów dla fotek wygenerowanych przez sztuczną inteligencję:

System ma generować aż do 30 awatarów:

Po kilku minutach zdjęcia są gotowe i można je pobrać, użyć jednego jako awatara na TikToku lub umieścić go na tiktokowej wersji Stories:

TikTok Plus i Lite?

Matt Navarra wskazał też na inną część zagadki z SI, której chyba każdy się już spodziewał: TikTok może otrzymać płatną subskrypcję w stylu Snapchat+. Dlaczego? Przeczytajcie fragment z pierwszej fotki z poniższego tweeta:

Jeśli używasz Lite, TikTok usunie Twoje przesłane zdjęcie po wybraniu lub odrzuceniu awatarów. Jednakże, jeśli nie zrobisz żadnej z tych czynności, TikTok będzie przechowywał twoje zdjęcie do 5 minut, aby umożliwić dalsze generowanie awatarów. Jeśli używasz Plusa, TikTok usunie Twoje zdjęcia natychmiast po wygenerowaniu awatarów

- czytamy w regulaminie, który użytkownik musi zaakceptować przed wygenerowaniem awatara.
REKLAMA

TikTok Lite? TikTok Plus? To zapowiada się bardzo ciekawie - bo co użytkownicy Plus mieliby jeszcze otrzymać, aby zachęcić ich do, najpewniej, opłacania comiesięcznej subskrypcji?

Źródło: tło / Canva, zdjęcia awatarów / Twitter, Matt Navarra

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA