REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Aparat Xiaomi 13 Pro miażdży. Są pierwsze zdjęcia

Xiaomi 13 Pro zadebiutuje lada moment, ale już teraz zostały pokazane zdjęcia zrobione przez jego aparaty. Powiem tyle - Xiaomi rozpykało konkurencję.

08.12.2022
16:34
xiaomi 13 pro
REKLAMA

Xiaomi 13 Pro ma 3 aparaty, z których każdy ma rozdzielczość 50 Mpix. Główny wyróżnia się 1-calową matrycą Sony IMX 989. Dzięki niej najnowsze Xiaomi ma robić niesamowite zdjęcia i zostawiać konkurencję w tyle. Chińczycy są tak pewni siebie, że na kilka dni przed premierą opublikowali zdjęcia zrobione tym modelem. Po ich przejrzeniu mam podstawy sądzić, że w tym roku Xiaomi rozpykało konkurencję.

REKLAMA

Xiaomi 13 Pro: zdjęcia z głównego aparatu

Proszę tylko spojrzeć na to zdjęcia - barman przygotowuje płonącego drinka. To właśnie tutaj widać możliwości głównego aparatu:

 class="wp-image-3049074"

Wszystko jest idealnie wyostrzone i uchwycone, a mówimy tutaj o słabych warunkach oświetleniowych. Inne zdjęcia z głównego apartu również prezentują się świetnie:

Xiaomi 13 Pro: zdjęcia wykonane teleobiektywem

Tutaj należy wspomnieć, że teleobiektyw ma 75 mm, co przekłada się 3,2-krotny zoom. Jego konstrukcja wywodzi się z lustrzanek jednoobiektywowych, tj. wykorzystuje system pływających soczewek. Ma to dwie zalety - świetnie łapie ostrość na dalszych obiektach, ale jednocześnie oferuje wyostrzenie z odległości 10 cm. Efekt robi wrażenie, ale to nic dziwnego, skoro przy powstawaniu tego modelu udział brała Leica, która na fotografii zna się jak nikt. Na uwagę zasługuje świetne działanie w nocy, co do tej pory wcale nie było gwarantowane we flagowych smartfonach.

 class="wp-image-3049041"

Inne zdjęcia teleobiektywem:

Tak natomiast prezentują się zdjęcia z bliska zrobione za pomocą teleobiektywu:

 class="wp-image-3049029"

Oczywiście należy pamiętać o jednej rzeczy

REKLAMA

Każde jedno zdjęcie zostało wykonane przez profesjonalistę, który wie, jak ustawić ostrość, balans bieli, ISO itd. Wie, jak uchwycić najlepsze momenty. Użytkownik może mieć problem z osiągnięciem takich efektów od razu po wzięciu telefonu do ręki, ale z czasem na pewno się odpowiednio podszkoli.

Po tym co widziałem na tych zdjęciach, wiem, że w przyszłym roku rywalizacja na najładniejsze zdjęcia będzie wyjątkowo zażarta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA