REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dzień zmian w Shopee. Szef polskiego oddziału ogłosił zwolnienia

Zwolnienia w Shopee. Podczas tzw. town hall, czyli zebrania dla wszystkich pracowników, szef polskiego oddziału Ian Ho ogłosił, że firma musi pożegnać się z częścią zespołu. To pierwsze zwolnienia w polskim Shopee, choć nie pierwsze globalne.

17.10.2022
11:51
shopee-paczkomaty-inpost-promocja-voucher-rabat-15-zl
REKLAMA

Jak udało nam się dowiedzieć, Ian Ho tłumaczy to ogólnie niepewną sytuacją w środowisku biznesowym. Nie podał, ile osób pożegna się z pracą. Zwalniani pracownicy mają otrzymać w ramach wypowiedzenia trzymiesięczne pensje.

REKLAMA

Ogłoszenie zwolnień potwierdziliśmy w biurze prasowym polskiego oddziału Shopee. "Zaistniałe zmiany wynikają z bieżącej strategii firmy, której celem jest optymalizacja wydajności operacyjnej na poziomie globalnym. Wszystkie osoby dotknięte zmianami będą objęte wsparciem ze strony firmy" - czytamy w przesłanym nam oświadczeniu.

Shopee weszło do Polski ponad rok temu, a impetu i tempa nabrało w ostatnią majówkę, gdy zalało polskie media reklamą z charakterystyczną piosenką "Shopee pi pi pi" mocno zapadającą w pamięć. W ciągu kilku miesięcy polski oddział rozwinął się do tego stopnia, że zajął kilka pięter w warszawskim biurowcu Warsaw Unit i rozgościł się tam z niemal trzema setkami pracowników.

Zakupowa Majówka w Shopee. Reklama TV - Baby Shark

Wczesną jesienią firma ogłosiła swego pierwszego ambasadora, piosenkarza Sławomira, który zachęcał do korzystania z "antyinflacyjnej" oferty na Shopee. Jednak w połowie października okazuje się, że nie wszystko działa tak idealnie jak należy.

Zwolnienia nie są jednak skutkiem kiepskiej sytuacji polskiego oddziału, lecz - jak powiedział Ian Ho - niepewności w zewnętrznym środowisku biznesowym. Innymi słowy, chodzi o inflację i globalne wyhamowanie rynków.

Zwolnienia w polskim Shopee

REKLAMA

O tym, co dokładnie dzieje się w Sea, spółce będącej właścicielem Shopee, i jak wpływa to na sytuację polskiego oddziału firmy, przeczytacie we wtorek w Magazynie Spider's Web+. Polscy pracownicy są bowiem ofiarami tego, co dzieje się w dalekiej Azji, która jest dla Sea największym rynkiem. Pewne decyzje w Indiach doprowadziły, niczym w efekcie motyla, do tego, że w Polsce ludzie tracą pracę. Reportaż "Wielkie trzęsienie w polskim Shopee po roku od startu. Tak działa efekt motyla" już w środę w Magazynie SW+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA