REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Już nigdy nie wyrzucisz z pamięci tej reklamy. Shopee - co to jest, jak działa i ile kosztuje

Ta nie dająca się zapomnieć reklama na długo zapadnie w pamięci. Ale co to jest właściwie Shopee? Jak to działa? I czy przyjmują kody rabatowe na tym całym Shopee?

29.04.2022
6:55
Shopee - co to jest?
REKLAMA

W Internecie, telewizji i w radiu dostrzec można dość intensywną kampanię reklamową usługi Shopee. Jej autorzy postawili na nawiązanie do absurdalnie popularnej i chwytliwej piosenki Baby Shark, którą dzieci zmuszają rodziców do puszczania w kółko - niejednokrotnie doprowadzając ich na skraj szaleństwa. Jeżeli celem było nieważne jak, byle nas zapamiętali, to Shopee go z pewnością osiągnęło. Reklama jest emitowana często, a wiodącą melodyjkę z jej tematu muzycznego trudno wyrzucić z głowy.

REKLAMA

Z samej reklamy widz lub słuchacz nie dowie się jednak zbyt wiele. Poza tym, że - jak sama nazwa sugeruje - Shopee to coś związanego z zakupami online. Prawdopodobnie jakiś konkurent dla Allegro, Amazonu czy Aliexpress. I to nawet mniej więcej by się zgadzało. Czym jest Shopee?

Czytaj też:

Shopee - co to jest?

Shopee to operująca na rynku międzynarodowym firma z Singapuru, zajmująca się przede wszystkim e-handlem. Jej właścicielem jest singapurskie Sea. Shopee może się pochwalić tytułem największej handlowej platformy online z południowowschodniej Azji - z średnim wynikiem 343 mln unikalnych użytkowników miesięcznie po uśrednieniu w skali 2021 r. Działa też na innych rynkach europejskich, a także w obu amerykach.

Shopee zostało uruchomione w 2015 r., będąc pomyślane jako odpowiednik i konkurent dla lokalnych usług Coupang, Lazada, Tokopedia i AliExpress. Shopee miało dwa atuty, czym chciało przyciągnąć klientów. Po pierwsze, bardzo łatwa obsługa i bardzo prosty, pozbawiony ozdobników interfejs. Po drugie własna usługa Shopee Guatantee, za sprawą której Shopee nie wypłaca pieniędzy sprzedawcy, dopóki kupujący nie odbierze swojej przesyłki. Biura Shopee mieszczą się w biurowcu, który wcześniej zajmowała firma WeWork - znana za sprawą głośnego serialu Apple TV.

 class="wp-image-2156172"
Kwatera główna Shopee w Singapurze (autor zdjęcia: TheGreatSG'rean)

Shopee zaczynało jako internetowy bazar, czyli pośredniczyło w handlu między swoimi użytkownikami. Z czasem jednak usługa otwarła się na bezpośrednią współpracę z dostawcami towarów. Dziś Shopee to jeden z ważniejszych graczy na rynku e-handlowym, choć do pozycji lidera jeszcze mu daleko. W Polsce działa od września 2021 r.

Shopee - jak to działa? Co to Gwarancja Shopee?

Podobnie jak na innych rynkach, również i na polskim Shopee to platforma zakupowa, gromadząca towary rozmaitego towaru od ogromnej liczby dostawców. Tak jak w innych krajach, również i w Polsce Shopee zapewnia Gwarancję Shopee - sprzedawca otrzyma pieniądze dopiero po tym, jak kupujący otrzyma towar i potwierdzi, że jest on w satysfakcjonującym go stanie.

Dodatkowym atutem Shopee są recenzje innych użytkowników. Lektura cudzych recenzji ma dodatkowo ułatwić zakupy i znaleźć w nich potwierdzenie, że dany produkt jest tym czego użytkownik szuka, a sprzedawca godny zaufania - lub że jest wręcz przeciwnie.

 class="wp-image-2156178"
Kody rabatowe do Shopee są już przyjmowane.

Dodatkowo, Shopee za sprawą tak szerokiej oferty i możliwości analitycznych jest w stanie organizować zorganizowane na dużą skalę koordynowane promocje i wyprzedaże - i promować je na swoich stronach i aplikacjach. W teorii częste odwiedzanie Shopee ma zapewnić częste miłe niespodzianki, jak rabat na przedmiot który użytkownik właśnie rozważał kupić. To jednak wyłącznie obietnica tego usługodawcy, która może, choć nie musi, rozmijać się z praktyką.

Shopee jest darmowe dla kupujących, żyje z prowizji i usług.

REKLAMA

Kody rabatowe Shopee. Skąd kody do Shopee?

Shopee, podobnie jak konkurencja, chętnie angażuje łowców okazji do dodatkowych dyskusji o przecenach za sprawą systemu kodów rabatowych. Podobnie jak AliExpress czy inne sklepy, z różnych okazji rozdaje użytkownikom kody rabatowe, dzięki którym wybrane produkty stają się dostępne w niskich cenach. Kody rabatowe można zyskać przez częste odwiedzanie usługi lub za sprawą społeczności na różnych forach miłośników rabatów, jak chociażby popularny Pepper.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA