REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Oto Apple Watch Ultra. Największy zegarek w historii Apple

Nie Apple Watch Pro, nie Apple Watch Max. Nowy, wyczynowy zegarek Apple to Apple Watch Ultra.

07.09.2022
19:44
Oto Apple Watch Ultra. Największy zegarek w historii Apple
REKLAMA

A przynajmniej Apple chce, żeby wszyscy sądzili, że jest to wyczynowy zegarek.

REKLAMA

Apple Watch Ultra - specyfikacja

 class="wp-image-2395014"

Zgodnie z oczekiwaniami, nowy zegarek Apple jest ogromny w porównaniu do standardowych modeli tego producenta. Tytanowa koperta ma 49 mm, a do tego wystającą po prawej stronie wyspę, na której umieszczono nową, większą koronkę oraz przycisk funkcyjny.

Obudowa Apple Watch Ultra spełnia standard MIL-STD-810H, a sam zegarek może z powodzeniem pracować w temperaturach od -20 do 55 stopni Celsjusza. Wyświetlacz zaoferuje z kolei jasność na poziomie do 2000 nitów - dwukrotnie wyższą niż dotychczasowe zegarki od Apple'a.

 class="wp-image-2395182"

Nie są to jednak jedyne przyciski Apple Watch Ultra - po przeciwnej stronie umieszczono tzw. Action Button, który pozwoli wywołać funkcje zdefiniowane przez użytkownika. Przykładowo podczas triathlonu może to być oznaczenie przejścia, natomiast podczas wędrówki - oznaczenie interesującego punktu w okolicy.

 class="wp-image-2394960"
Apple Watch Ultra

Apple zapewnia przy tym, że wszystkie przyciski oraz koronka są na tyle duże, że można je spokojnie obsługiwać w rękawiczkach. Zobaczymy.

Apple Watch Ultra - czas pracy na jednym ładowaniu

 class="wp-image-2394996"

36 godzin - tyle powinien wytrzymać przy standardowym użytkowaniu według pomiarów Apple'a, co jest raczej niezbyt imponującym wynikiem na tle prawdziwych zegarków sportowych. Ewentualnie, w specjalnym trybie, który trafi do Apple Watcha Ultra jesienią, będzie można uzyskać 60 godzin pracy bez konieczności połączania zegarka do ładowarki.

 class="wp-image-2395221"

W zamian za dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu, użytkownicy będą musieli pogodzić się z rzadszym próbkowaniem GPS oraz rzadszymi pomiarami tętna.

 class="wp-image-2395167"

Poza tym Apple Watch Ultra zaoferuje m.in. 3 mikrofony, wbudowaną łączność komórkową w standardzie, nowe tarcze z nowymi komplikacjami, specjalny tryb nocny zapewniający lepszą czytelność po zmroku, syrenę alarmową, specjalne paski, nową aplikację kompasu i dwuzakresowy moduł GPS z nowymi algorytmami lokalizacyjnymi.

Apple Watch Ultra
REKLAMA

Poza tym Apple Watch Ultra ma zaoferować wszystko to, co pozostałe zegarki Apple'a, w tym EKG, monitorowanie nasycenia krwi tlenem, okręgi aktywności i nowy system pomiaru temperatury (a raczej odchyleń temperatury od wartości bazowej). Ultra otrzyma też system wykrywania wypadków samochodowych z opcją wzywania pomocy.

Cena? 799 dolarów, natomiast w Polsce - 4799 zł. Zegarek będzie można zamawiać już dzisiaj, ale pierwsze egzemplarze zostaną wysłane do klientów 23 września.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA