REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Gry /
  5. Rankingi

Oto najlepsze bijatyki na Playstation, PC i Xbox. W te gry chce się grać razem

Chyba każdy przyzna, że bijatyki to idealne gry na domówkę. Granie po sieci jest fajne, jasne, ale... Nie ma to jak kanapowa rywalizacja pomiędzy przyjaciółmi!

02.07.2022
7:04
Najlepsze bijatyki na PS, PC i Xbox. W te gry chce się grać
REKLAMA

Bijatyki były dawniej domeną konsol jak PS (pamiętacie Budokai?) czy Xbox, obecnie możemy w nie zagrać praktycznie na każdej platformie - włącznie z PC. Oczywiście warto zaopatrzyć się w co najmniej jeden pad, a najlepiej dwa.

REKLAMA

Twórcy gier z gatunku bijatyk najwyraźniej uznali, że nie sposób ignorować tak dużego rynku i pecetowcy mogą dziś pograć w absolutnie każdą z wymienionych tu gier.

Dziś jednak nie będziemy się ograniczać do jednej platformy. Przed wami najlepsze gry-bijatyki zarówno na PC, jak i konsole Sony i Microsoftu - PS i Xbox.

Nie zapomnijcie zobaczyć również naszego zestawienia najlepszych gier na 2 do lokalnej kooperacji i rywalizacji.

TOP 10 najlepszych bijatyk na PS, PC i Xboxa

Wszystkie wymienione gry mają opcję lokalnego pojedynku (PvP) między graczami, a większość również opcję gry sieciowej przez internet. Oto najlepsze bijatyki na dwóch na PS4/PS5, Xbox i PC - w kolejności alfabetycznej.

Dead Or Alive 6 (PC, PS4 i Xbox One)

Ta seria może nie jest już tak znana jak kiedyś, ale wciąż prezentuje się całkiem nieźle. Poprzednia edycja bijatyki, czyli Dead Or Alive 5 jest dostępna na PC, PS3 i Xbox 360.

Dragon Ball Fighter Z (PC, PS4 i Xbox One)

Przechodzimy do 2D i ręcznie rysowanej grafiki, ale fun wylewa się z ekranu całymi litrami. Znajdziecie tu mnóstwo postaci z kultowego anime. Fani Goku i ekipy mogą również spróbować walk PvP w grach Dragon Ball Xenoverse (1 i 2).

Guilty Gear: Strive (PC, PS4 i PS5)

Szalona bijatyka bez trzymanki. Jeśli nie do tej pory nie znałeś - na pewno warto sięgnąć. Znajdziemy wiele gier z tej serii, niektóre wciąż trzymają się dobrze pomimo upływu czasu, jak choćby Xrd Revelator (PC, PS3 i PS4).

Injustice 2 (PC, PS4 i Xbox One)

Bohaterowie i złoczyńcy z uniwersum DC z entuzjazmem okładają się po paszczach i robią to w niesamowitym stylu. Nie zabraknie tu Supermana, Wonder Woman, czy Harley Quinn. Pierwsza cześć, czyli Injustice: Gods Among Us wciąż jest całkiem niezła i dostępna na PC, PS3 i Xbox 360.

Jump Force (PC, PS4 i Xbox One)

Epicki crossover wielu znanych i lubianych anime - spotkasz tu postaci z One Piece, Dragon Balla, Bleach, Hunter x Hunter, Naruto, a nawet Rycerze Zodiaku. Koniecznie trzeba tu zaznaczyć, że kampania dla pojedynczego gracza jest niestety fatalna, natomiast walki PvP nie zawodzą i wymiatają.

King Of Fighters XV (PC, PS4, PS5, Xbox Series X)

Jedna z nowszych pozycji wydanych w tym roku, okazała się na tyle dobra, by znaleźć się na liście najlepszych bijatyk. Do tej pory seria tych gier była znana głównie z automatów, chociaż wersja 2002 zadebiutowała na PC, PS2, PS4 i Xbox 360.

Mortal Kombat 11 (PC, PS4 i Xbox One)

Absurdalnie krwawa i brutalna seria bijatyk, którą znają wszyscy. Nie można zapomnieć o poprzedniej wersji czyli Mortal Kombat XL (PC, PS4 i Xbox One) - wciąż gra się znakomicie, a można wyrwać ją po taniości.

Soul Calibur VI (PC, PS4 i Xbox One)

Kolejna kultowa seria, w której pierwszą część zagrywaliśmy się jeszcze na pierwszej konsoli PSX. Plejada kultowych postaci, epickie pojedynki przy użyciu zróżnicowanej broni, do których gościnnie dołącza nikt inny jak... sam wiedźmin Geralt z Rivii. Już to sprawia, że ta świetna bijatyka staje się jeszcze ciekawsza!

Street Fighter V (PC i PS4)

Warto zaznaczyć, że wersja IV (PC, PS3 i Xbox 360) wciąż wygląda świetnie, a można ją kupić znacznie taniej. Ulepszony Ultra Street Fighter IV dostał również wersję na PS4. Warto przynajmniej wspomnieć o Street Fighter x Tekken (PC, PS3 i Xbox 360). W wersji PC aktualnie rozgrywki sieciowe nie działają, ale można spokojnie toczyć pojedynki w trybie lokalnym. Jedyne co trzeba zrobić to przeinstalować nieużywany staroć w postaci Microsoft Games for Windows - LIVE i założyć profil lokalny. Sprawdzone - działa!

Tekken 7 (PC, PS4 i Xbox One)

Obok Soul Calibur VI to jeden ze zdecydowanych kandydatów na najlepszą bijatykę. Przypomnijmy, że seria ta jest wydawana od prawie 28 lat i wciąż znajduje się w absolutnej czołówce.

REKLAMA

Najlepsza bijatyka to...

Która z wymienionych gier jest waszym zdaniem najlepszą bijatyką? Dajcie znać w komentarzach i nie zapomnijcie o podaniu swoich typów, których być może tu zabrakło.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA