1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy MatePad to świetny sprzęt zarówno do pracy, jak i zabawy

Lokowanie produktu: Huawei

Huawei zaprezentował właśnie swój nowy model MatePad z ekranem 10.4 cala na rok 2022. Pokochają go ci, którym zależy na ułatwieniu sobie pracy oraz ci, którzy uwielbiają konsumować rozrywkę w swoim ulubionym miejscu. 

29.05.2022
9:00
huawei matepad

Najważniejsza część tabletu to zdecydowanie ekran. W tym przypadku zastosowano wyświetlacz FullView 2K o przekątnej 10,4 cala, rozdzielczości 2000x12000, i kontraście 1300:1. Ekran ma bardzo dobra jasność, bo aż 470 nitów. Dzięki cienkim ramkom udało się uzyskać bardzo dobry stosunek ekranu do obudowy, który wynosi aż 84 proc. Zastosowany wyświetlacz może pochwalić się niską emisją niebieskiego światła oraz brakiem migotania, co potwierdzają dwa certyfikaty TÜV Rheinland.

Zastosowany wyświetlacz doskonale sprawdza się jako dodatkowy ekran podczas pracy z komputerem. Możemy na nim wyświetlać treści, które pomogą nam w pracy. Docenią to zwłaszcza posiadacze komputerów Huawei, które wraz z tabletem tworzą ekosystem. Ekran tabletu można wyświetlać na komputerze, zaś komputera na tablecie. W drugim przypadku otrzymujemy też dostęp do interfejsu dotykowego, nawet jeżeli sam komputer nie został w niego wyposażony.

Dodatkowo, Huawei MatePad idealnie nadaje się do konsumowania rozrywki. Seriale i filmy na takim ekranie wyglądają bardzo dobrze, a lekka konstrukcja (zaledwie 450 g) tabletu pozwala wygodnie rozsiąść się z nim w swoim ulubionym miejscu.

Na specyfikację urządzenia składa się procesor Kirin 710, 4 GB RAM oraz 64-128 GB pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Całość działa pod kontrolą autorskiego systemu Huawei o nazwie HarmonyOS 2, który bazuje na Androidzie z nakładką EMUI 12. Z tyłu urządzenia znajdziemy aparat o rozdzielczości 13 megapikseli i jasności f/1.8. Z kolei ta ważniejsza w przypadku tabletu, przednia kamera ma rozdzielczość 8 megapikseli i jasność f/2.0. Dobrze sprawdza się podczas wideorozmów.

huawei matepad class="wp-image-2195781"

Bateria ma pojemność 7250 mAh, co przekłada się na długą pracę na jednym ładowaniu — producent deklaruje, że wystarczy nawet na 12 godzin oglądania filmów. Te będzie się oglądać przyjemniej dzięki 4 głośnikom, których dostrojeniem zajął się Harman Kardon. Dzięki nim uzyskamy efekt małej sali kinowej oraz czystego, przestrzennego dźwięku. Ładowanie do pełna zajmuje 2,5 godziny dzięki zastosowaniu ładowarki SuperCharge o mocy 22,5 W. Jest ona dołączona do zestawu.

Huawei MatePad ma kilka funkcji, które znacznie ułatwiają pracę

Jedną z nich jest tryb Multi-View, który pozwala otworzyć do 4 różnych aplikacji na jednym ekranie. W trakcie pracy można się pomiędzy nimi swobodnie i płynnie przełączać dzięki funkcji pływającym oknom aplikacji. Takie rozwiązanie docenią wszyscy ci, którzy pracują na więcej niż jednym programie.

Natomiast tablet pozwala działać na 4 aplikacjach jednocześnie, czyli więcej okien, mniej klikania, co daje wymierne efekty w pracy. Wideokonferencje, odczytywanie maili, pisanie w edytorze tekstu czy przeglądanie plików na komputerze w tym samym czasie czyni pracę dużo wygodniejsza. MatePad ma ponadto funkcję, którą znają wszyscy użytkownicy Windowsa — można podzielić ekran na pół, zablokować go i to nawet w ramach jednej aplikacji. Dzięki tej funkcji można jednocześnie wykonywać dwa zadania. Podzielony ekran to mój podstawowy tryb pracy, dlatego bardzo doceniam, że Huawei zdecydował się wprowadzić takie rozwiązanie w swoim produkcie. 

huawei matepad class="wp-image-2195799"

Huawei MatePad wyposażono również w układ redukcji szumów oparty na sztucznej inteligencji. Dzięki niej możliwe jest automatyczne filtrowanie niepożądanych odgłosów z otoczenia. Zalety tej funkcji docenią nasi rozmówcy na wideokonferencjach. 

Nieocenioną funkcją jest możliwość powielenia ekranu i zamiany MatePada w tablet graficzny. Wystarczy, że korzystamy z MateBooka i włączymy opcję powielenia ekranu. Dzięki temu będziemy mogli przeciągać aplikacje, pliki i okna pomiędzy dwoma urządzeniami, na przykład komputerem Huawei z systemem Windows, a do tego urządzenia mogą współdzielić klawiaturę i mysz. Tablet można połączyć również z telefonem, co również pozwala na stworzenie jednego środowiska pracy z dwóch różnych urządzeń. 

huawei matepad class="wp-image-2195796"

Akcesoria zmieniają zasady korzystania z tabletu

Huawei MatePad sprzedawany jest w zestawie z magnetyczną klawiaturą. Dzięki niej szybko możemy zamienić tablet w mobilne biuro. Klawiatura ma skok klawiszy wynoszący 1,3 mm, dzięki czemu jest wygodna w obsłudze i ułatwia precyzyjne wprowadzani tekstu. Obsługuje skróty klawiaturowe, dzięki czemu tablet można obsługiwać tak jak laptop. 

huawei matepad class="wp-image-2195802"

Do Huawei MatePad można dokupić Huawei M-Pencil drugiej generacji ze stalówką pokrytą platyną. Dzięki rysikowi obsługa tabletu wchodzi na wyższy poziom precyzji. Jest to możliwe dzięki wykrywaniu stopnia pochylenia oraz zastosowania 4096 poziomów nacisku. Rysik umożliwia zaznaczanie wybranych miejsc na ekranie, robienie odręcznych notatek, które później można skopiować do programu tekstowego, kopiowanie poszczególnych fragmentów z plików pdf. Warto skorzystać z oferty promocyjnej, dzięki której można kupić tablet w zestawie z rysikiem i klawiaturą.

Huawei MatePad doskonale sprawdzi się jako urządzenie do wszystkiego. Pomoże zarówno w pracy, jak i umożliwi wygodne konsumowanie rozrywki. Taką technologię lubię. 

Lokowanie produktu: Huawei
Najnowsze
Zobacz komentarze