REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Microsoft odbuduje gigantyczny ukraiński samolot An-225 Mrija. Moloch poleci we Flight Simulator

Studio Asobo odpowiedzialne za grę Microsoft Flight Simulator przedstawiło fanom dalsze plany rozwoju udanego tytułu. Wśród wielu zapowiedzi znajduje się deklaracja odbudowy największego samolotu na świecie: ukraińskiego transportowca An-225 Mrija.

25.04.2022
17:46
mrija
REKLAMA

Niestety, An-225 Mrija już na pewno nie wzniesie się w powietrze. Kilka dni temu mój redakcyjny kolega informował o smutnym finalne ukraińskiego giganta, który dzierżył tytuł największego samolotu na świecie. Mrija została zniszczona przez Rosjan podczas barbarzyńskiego ataku na Ukrainę. Po odbiciu lotniska na którym znajdował się spalony wrak okazało się, że An-225 jest do tego stopnia zniszczony, iż jego naprawa niestety nie jest możliwa.

REKLAMA

Microsoft odbuduje to, co zniszczyli Rosjanie. An-225 Mrija będzie latał wiecznie w popularnej grze wideo.

Jeszcze w lutym 2022 roku fani lotniczego symulatora Microsoft Flight Simulator postulowali o odtworzenie ukraińskiego molocha w grze. Społeczność wirtualnych pilotów chciała w ten sposób zapewnić zniszczonemu gigantowi wieczną pamięć, ale także wyrazić solidarność z ukraińskim narodem, dotkniętym bandycką inwazją Federacji Rosyjskiej. To zresztą nie pierwsza inicjatywa fanów MFS wspierająca Ukrainę. Wcześniej wirtualni piloci brali udział w zbiórce na rzecz ofiar wojny.

Wątek, w którym gracze sugerowali odtworzenie Mriji w MFS bardzo szybko stał się jednym z najpopularniejszych tematów na oficjalnym forum lotniczego symulatora. Teraz okazuje się, że głos fanów nie przeszedł bez echa. W najnowszym wpisie na deweloperskim blogu, Microsoft oraz studio Asobo przedstawiają plany na dalszy rozwój produkcji. Możemy tam zobaczyć, że postulowany przez graczy An-225 doczekał się statusu "zaplanowane".

 class="wp-image-2150166"

Oznacza to, że Mirja została oficjalnie zatwierdzona przez twórców gry jako samolot, który w przyszłości pojawi się w MFS. Wciąż nie wiemy kiedy dokładnie, ale możemy być pewni, że największy samolot świata ponownie wzniesie się w powietrze. Co prawda cyfrowe, ale trudno o lepsze upamiętnienie tej imponującej maszyny, niż zapewnienie jej statusu legendy w niezwykle udanym symulatorze lotniczym.

Nie mogę się doczekać, żeby zrobić kilka rundek w An-225 nad Moskwą i Kremlem.

REKLAMA

Microsoft Flight Simulator to pierwsza gra wideo, która oferuje graczowi możliwość zwiedzenia całej planety Ziemia, w skali jeden do jednego, bez instalacji dodatkowych modyfikacji. Nigdy wcześniej żadna interaktywna produkcja nie oferowała takiego poziomu odwzorowania całej planety, z jej wszystkimi pasmami górskimi, oceanami, morzami, rzekami, jeziorami, a nawet infrastrukturą drogową. To niezwykłe osiągnięcie.

Microsoft Flight Simulator doczekał się nawet wersji konsolowej, którą nazwaliśmy pierwszym doświadczeniem nowej generacji dla Xboksa Series. Gra jest rewelacyjna i polecam ją każdemu, nie tylko miłośnikom samolotów. Możliwość zobaczenia niemal każdego miejsca na ziemi z wysokości 10 000 metrów to wspaniała forma relaksu. Dlatego już się nie mogę doczekać, kiedy polecę z Mriją nad Moskwę, robiąc kilka kółek wokół Kremla.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA