REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ikea Starkvind to dwa nowe oczyszczacze powietrza. Jednego nie odróżnisz od stolika

Ikea wkracza na rynek oczyszczaczy powietrza we właściwym dla siebie stylu. Urządzenia łączą minimalizm i prostotę, na co niezmiennie stawia producent. Oba powinny się doskonale wpisać w większość wystrojów nowoczesnych mieszkań.

02.08.2021
13:22
Odświeżacz Ikea Starkvind
REKLAMA

Starkvind to dwa nowe produkty Ikei. Ten tańszy, za 130 dol., to niewielki oczyszczacz przeznaczony do stawiania na podłodze. Ciekawszy jest jednak ten droższy, za 190 dol. Najłatwiej go opisać jako… stolik z wbudowanym oczyzczaczem. Do zarządzania którymkolwiek z tych urządzeń potrzebny jest sprzedawany osobno hub Ikei do smart home. Jeżeli dla kogoś będą to pierwsze inteligentne urządzenia Ikei, musi wydać dodatkowo 150 zł.

REKLAMA

Oczyszczacz powietrza Ikea Starkvind – specyfikacja.

 class="wp-image-1808623"
Oczyzczacz Ikea Starkvind

Oba oczyszczacze różnią się od siebie wyłącznie formą i ceną. Oba zawierają trzyfiltrowy system zaprojektowany do trzyetapowego usuwania drobinek z powietrza. Pierwszy filtr usuwa większe, jak kurz czy włosy. Drugi ponoć jest w stanie usunąć 99,5 proc. mniejszych drobinek, o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra, w tym pyły i pyłki. Trzeci usuwa zanieczyszczenia, jak formaldehyd czy brzydkie zapachy.

Tempo pracy oczyszczacza może regulować użytkownik poprzez pięciostopniową regulację prędkości obrotowej wentylatora. Można je ustawiać na bieżąco lub automatyzować za pośrednictwem aplikacji Ikea Home i wspomnianego wyżej huba Ikea Trådfri.

 class="wp-image-1808626"
Oczyzczacz Ikea Starkvind

Niestety jeszcze nie znamy dostępności i cen oczyszczaczy Starkvind w Polsce – stąd cena w dolarach. Ikea deklaruje jednak, że oba produkty trafią do międzynarodowej dystrybucji w październiku. Będą dostępne w białej i czarnej wersji kolorystycznej i będzie je można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA