REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Chyba trzeba ruszyć do IKEA. Oto obraz, który zagra ci muzykę

Ikea oraz Sonos zaprezentowały dzisiaj nowy głośnik, ale... nie, spokojnie, nie zamykajcie tej karty, wcale nie będzie nudno. Nowy głośnik pełni bowiem równocześnie rolę... obrazu.

15.06.2021
16:48
Chyba trzeba ruszyć do IKEA. Oto obraz, który zagra ci muzykę
REKLAMA

I żeby było wiadomo, o co chodzi, wygląda on tak:

REKLAMA
 class="wp-image-1749312"
Głośnik Ikea i Sonos

Albo tak:

 class="wp-image-1749318"

Ewentualnie tak jak na zdjęciu tytułowym. Przy czym o ile na każdym z nich w ramce znajduje się inny obraz, o tyle nowy głośnik Ikei i Sonosa nie do końca jest ramką na obrazy jako taką. Owszem, do wyboru będą różne grafiki i będą one wymienne, ale z konferencji prasowej wynikało, że nie można tam wstawiać własnych ulubionych dzieł.

Z komunikatu prasowego wynika natomiast, że od drugiej połowy lipca powinno być dostępnych 14 paneli, które będzie można dokupić do głośnika.

Co poza tym trzeba wiedzieć o nowym głośniku z Ikei?

Przede wszystkim - będzie to głośnik WiFi integrujący się z pozostałą ofertą sprzętową zarówno Sonosa, jak i Ikei. Będziemy więc mogli sterować nim za pomocą odpowiedniej aplikacji i korzystać z większości najpopularniejszych aplikacji streamingowych. Istnieje też możliwość łączenia nowych głośników w pary - pod warunkiem, że drugi głośnik to ten sam model.

Na pokładzie znajdzie się też oczywiście obsługa AirPlay 2, natomiast nie będzie opcji na bezpośrednie połączenie przez Bluetooth - podobnie jak pozostałe modele Symfonisk, również i w tym przypadku zabraknie tego standardu łączności.

Można będzie natomiast - w pewnym zakresie - obsługiwać obrazko-głośnik bez pomocy telefonu. Na odwrocie, aczkolwiek podobno w łatwym do zlokalizowania miejscu, znajdują się trzy przyciski - regulacja głośności, a także play/pauza.

 class="wp-image-1749303"

Jeśli natomiast chodzi o sposób montażu, to jest on niemal dowolny. Można go zamontować na ścianie (grubość głośnika - 6 cm), ale można go też oprzeć o cokolwiek albo postawić na stole (są gumowe nóżki). Gdybyśmy zdecydowali się jednak zawiesić go na ścianie, to możemy go powiesić pionowo albo poziomo - nie ma to większego znaczenia.

Kiedy i za ile?

Niestety dopiero za miesiąc - dokładnie 15 lipca 2021 r. nowy sprzęt powinien pojawić się na stronie Ikei i w sklepach. Do tego czasu trzeba się będzie uzbroić w cierpliwość.

REKLAMA

Uzbroić trzeba się też będzie w gotówkę, bo nowy, nietypowy głośnik nie będzie tani. Europejską cenę ustalono na poziomie ok. 250 euro, więc trzeba przygotować się na wydatek w okolicach 1000 zł.

Chyba szykuje mi się wycieczka do Ikei...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA