REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Battlefield 2042: Exodus. Krótkometrażowa animacja prezentuje świat niszczony przez katastrofę klimatyczną

Można już obejrzeć krótkometrażowy film animowany Exodus, który wprowadza graczy w świat gry Battlefield 2042. Fani serii rozpoznają znajome twarze – mimo iż sama gra pozbawiona będzie kampanii fabularnej.

12.08.2021
20:07
battlefield 2042 exodus
REKLAMA

Battlefield 2042 zawierać będzie wyłącznie tryb sieciowy. To prawdopodobnie dobra decyzja – od długiego czasu kampanie dla pojedynczego gracza były w Battlefieldzie co najwyżej mierne. W przeciwieństwie do rewelacyjnego trybu online. Mimo tego studio Dice chce nadać rozgrywkom sieciowym pewien kontekst, fabularne tło dla głębszego sensu.

REKLAMA

Owo tło nadaje opublikowany właśnie film Exodus. Poznajemy w nim Bezpatów, czyli międzynarodową milicję zmagającą się z wojną domową o przyszłość grupy. Z filmu dowiadujemy się też, że w konflikt zaangażowane będą siły zbrojne Rosji i Stanów Zjednoczonych.

Bezpaci, Rosjanie i Amerykanie. Resztę wykończyła katastrofa klimatyczna. Taki będzie Battlefield 2042.

Rosja i Stany Zjednoczone są na skraju wojny w wydarzeniach poprzedzających Battlefielda 2042. Wszędzie brakuje surowców, a oba mocarstwa są zmuszone walczyć o przetrwanie. Tylko one – reszta narodów zdążyła się już rozpaść z braku zasobów, a w ich miejsce pojawili się wspomniani Bezpaci.

W Exodus pojawia się też znana fanom serii postać. Konkretniej, Kimble Irish Graves, który będzie grywalnym specjalistą w trybie online. W filmie poznajemy też tajemniczego Oza, który ściera się z Irishem o losy Bezpatów.

REKLAMA

Irish jest jednym z dziesięciu specjalistów, jacy mają pojawić się w grze. Każdy będzie miał specjalny gadżet i unikalną umiejętność. Każdy też będzie miał swoją historię, którą gracz (opcjonalnie) będzie mógł poznać.

Battlefield 2042 pojawi się 22 października na platformach Origin, Steam, Epic, Xbox (Xbox One, Xbox Series) i PlayStation (PlayStation 4, PlayStation 5).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA