REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

iPhone 13 wreszcie dogoni androidową konkurencję

Mamy dobre wieści w temacie następcy iPhone’a 12. Odmiana z małym wyświetlaczem ma ponoć pozostać w ofercie. Najbardziej cieszy jednak fakt, że nawet uśpiony iPhone będzie wyświetlał użytkownikom przydatne informacje.

iphone 12 pro max recenzja
REKLAMA

Następca iPhone’a 12 pojawi się na rynku za nieco ponad pół roku. Co nowego? Według informacji, do których zdołał dotrzeć Max Weinbach – znany dziennikarz – jedną z ciekawszych nowości będzie wyświetlacz typu Always-on. Czyli taki, który wyświetla na ekranie informacje nawet gdy telefon jest uśpiony.

REKLAMA

Wyświetlacze typu Always-on po zablokowaniu telefonu nie są wyłączane całkowicie, a przechodzą w tryb wysoce energooszczędny. W zamian za to niewielkie zwiększenie zużycia energii są w stanie wyświetlić kilka przydatnych informacji – takie jak aktualna godzina, data czy liczba i rodzaj powiadomień. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem budzić telefonu, by sprawdzić tak podstawowe informacje.

Tego rodzaju wyświetlacze stosowane są już u niemal wszystkich wiodących producentów telefonów – trudno się nie cieszyć, że Apple w końcu nadrobi tę zaległość. Rzeczony wyświetlacz miałby też być odświeżany z częstotliwością 120 Hz.

Dodatkowo, ponoć nowy iPhone ma mieć ulepszoną konstrukcję MagSafe’a, dzięki czemu połączenie ma być pewniejsze. Pojawić się też ma dwustronne ładowanie bezprzewodowe i optyczny czytnik linii papilarnych.

Nowy iPhone z wyświetlaczem Always-on. Podobno też iPhone Mini pozostanie w ofercie.

Wielu się obawiało, że po rozczarowujących wynikach sprzedaży iPhone’a 12 Miniv jego następca – iPhone 13 czy iPhone 12S, jakkolwiek Apple zdecyduje się nazwać nową linię telefonów – nie będzie dostępny w poręcznej, kompaktowej wersji.

REKLAMA

Tak przynajmniej twierdzi Jon Prosser, który bardzo często ma precyzyjne i wiarygodne informacje ze swoich źródeł – choć, by oddać sprawiedliwość, Prosserowi wielokrotnie zdarzyło się też pomylić. Warto tym razem trzymać kciuki – model Mini może i nie sprzedał się tak dobrze jak zakładano, ale też bardzo przypadł do gustu wielu jego użytkownikom.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA