REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Sprzęt

Nie tylko Samsung - porównujemy rankingi sprzedaży smartfonów w 2020 r. w sieciach Orange, Plus, T-Mobile i Play

Wiemy już, które marki i modele telefonów cieszyły się największą popularnością w 2020 r. w Polsce. Rodacy bardzo często wybierali urządzenia od Samsunga, ale smartfony innych firm również cieszyły się powodzeniem.

12.01.2021
8:54
samsung galaxy a51 orange plus t-mobile play ranking sprzedazy smartfonow 2020
REKLAMA

Orange podzielił się w środę wiedzą o tym, które ze smartfonów sprzedawały się u niego w ubiegłym roku najlepiej. Okazało się, że wszystkie trzy urządzenia na podium wyprodukował koreański Samsung. Wśród tych bestsellerowych modeli, pochodzących z nisko-średniej półki cenowej, znalazły się kolejno takie telefony jak:

REKLAMA
 1. Samsung Galaxy A51;
 2. Samsung Galaxy A20e;
 3. Samsung Galaxy A40.

Rzecznik prasowy pomarańczowej sieci, Wojciech Jabczyński, na Twitterze zauważył jednak, że „gdyby patrzeć tylko na 2 półrocze”, to na ostatnim miejscu podium, zamiast jednego z urządzeń marki Samsung, pojawiłby się smartfon uwielbianej przez Polaków firmy Xiaomi. Mowa o budżetowym modelu Redmi Note 9 Pro.

A jak to wygląda u konkurencji? Poprosiliśmy sieci Plus, T-Mobile i Play o podesłanie nam podobnych zestawień, by porównać, jakich wyborów zakupowych dokonywali abonenci pozostałych polskich telekomów infrastrukturalnych. Okazało się, że i w tym przypadku Samsung miał silną pozycję, ale pojawiły się również inne marki.

Najlepiej sprzedające się smartfony w 2020 r. w sieci Plus

Zielony telekom udostępnił nam nieco więcej informacji na temat zeszłorocznych rankingów sprzedaży. W jego przypadku otrzymaliśmy listę TOP 5 najchętniej kupowanych telefonów przez klientów indywidualnych:

 1. Samsung Galaxy A51;
 2. LG K50S;
 3. Samsung Galaxy A21s;
 4. Samsung Galaxy A20e;
 5. Samsung Galaxy A71.

Oprócz tego Plus podzielił się listą TOP 5 najczęściej wybieranych smartfonów przez użytkowników indywidualnych i biznesowych jednocześnie. Wygląda ona niemal identycznie jak poprzednia, ale zamieniły się na niej pozycje 2. i 4.:

 1. Samsung Galaxy A51;
 2. Samsung Galaxy A20e;
 3. Samsung Galaxy A21s;
 4. LG K50S;
 5. Samsung Galaxy A71.

Jak widać i w tym przypadku w ogólnym ujęciu Samsung zajmuje wszystkie trzy lokaty, a topowym smartfonem, podobnie jak w sieci Orange, jest Galaxy A51, którego goni Galaxy A30e. Galaxy A40 zastąpił tutaj z kolei Galaxy A21s.

Najlepiej sprzedające się smartfony w 2020 r. w sieci T-Mobile

W przypadku tego operatora otrzymaliśmy znacznie dłuższą listę, gdyż liczy ona aż 10 pozycji. Również i w tu przewijają się nisko- i średniopółkowce od Samsunga, z Galaxy A41 i Galaxy A51 na przedzie. Dalej jest jednak już znacznie bardziej różnorodnie:

 1. Samsung Galaxy A41;
 2. Samsung Galaxy A51;
 3. Xiaomi Redmi Note 9;
 4. Samsung Galaxy A21s;
 5. Xiaomi Redmi Note 9 PRO;
 6. Oppo A31;
 7. Apple iPhone 11;
 8. Samsung Galaxy S10 lite;
 9. Apple iPhone SE (2 gen.);
 10. Motorola Moto E6 Play.

Podium zamyka Xiaomi Redmi Note 9, czyli ten sam model, który dobrze sprzedawał się w Orange w zeszłym półroczu. Oprócz tego klienci T-Mobile’a często kupowali urządzenia marki Oppo i Motorola oraz dwa telefony Apple’a: iPhone’a 11 i iPhone’a SE (2 gen.).

Najlepiej sprzedające się smartfony w 2020 r. w sieci Play

REKLAMA

Fioletowy operator z jakiegoś powodu wstydzi się tego, które konkretnie modele sprzedaje swoim klientom. Firma podzieliła się jedynie informacją, jakie marki telefonów trafiały do jej abonentów.

Okazuje się, że w przypadku Playa wśród TOP 10 najchętniej wybieranych telefonów znalazło się… aż pięć modeli od Samsunga. Do tego dochodzą trzy telefon od Xiaomi, a także po jednym od LG i Huaweia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA