REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Nauka
  3. Technologie
  4. Operatorzy

Słońce w logo Polsatu nabrało właśnie nowego znaczenia. Weszli w panele słoneczne

Grupa Polsat zacznie oferować swoim klientom fotowoltaikę. Instalacją paneli słonecznych zajmie się firma Alledo pod zupełnie nową marka Esoleo.

fotowoltaika esoleo grupa polsat alledo
REKLAMA
136 interakcji
dołącz do dyskusji

W ramach Grupy Polsat działa wiele różnych firm. Medialne imperium Zygmunta Solorza-Żaka jest właścicielem m.in. telewizji Cyfrowy Polsat, operatora telefonii komórkowej Plus, a niedawno przejęło portal internetowy Interia. Na tym ambicje polskiego przedsiębiorstwa się jednak nie kończą.

REKLAMA

Grupa Polsat i fotowoltaika

Polsat planuje budować dla swoich klientów instalacje fotowoltaiczne, czyli mówiąc ludzkim językiem: panele słoneczne. Zajmie się tym firma Alledo, która jest częścią Grupy i ma już wieloletnie doświadczenie w montażu takiego oprzyrządowania.

Grupa Polsat zdecydowała, że usługi fotowoltaiczne, dzięki którym każdy będzie mógł tworzyć własny prąd, będą świadczone pod zupełnie nową marką. Firma zdecydowała się na nazwę Esoleo, a oferta będzie dostępna już na start na terenie całej kraju.

Jak zamontować panele słoneczne Esoleo?

Aby to zrobić, należy skontaktować się z przedstawicielami nowej marki, ale to nie będzie na szczęście trudne. Grupa Polsat zapowiedziała dziś, że z ofertą Esoleo od Grupy Polsat będzie można zapoznać się w ponad 1000 miejsc.

Warto przy tym oczywiście zauważyć, że taka sieć salonów sprzedaży i punktów obsługi klienta nie powstaje z dnia na dzień. Esoleo skorzysta po prostu na tym, że jest częścią Grupy Polsat i wykorzysta infrastrukturę Plusa i Cyfrowego Polsatu.

fotowoltaika esoleo grupa polsat alledo 1 class="wp-image-1277566"

Polsat chce teraz „usłonecznić” nasz kraj

W dorobku firmy znajduje się rozbudowa sieci telewizji satelitarnej z logo w kształcie nomen omen słońca, a do tego firma chwali się, że jest pionierem LTE i 5G w kraju. Teraz przyszła kolej na produkcji własnego prądu na „masową skalę”.

Grupa przekonuje, że każdy, kto się zdecyduje skorzystać z oferty Esoleo, „będzie mógł produkować swój własny prąd” co pozwoli obniżyć rachunki za energię elektryczną „nawet o 95 proc.”. Nie bez znaczenia jest też wpływ na środowisko.

Ile można zaoszczędzić dzięki Esoleo?

Wedle przedstawicieli firmy w przypadku domów, w których rachunek za prąd wynosi zwykle 250 zł, oszczędności z tytułu własnej instalacji fotowoltaicznej mogą sięgnąć nawet 100 tys. zł w ciągu kilkunastu lat. Można otrzymać też dotację.

Obecnie środki na zainstalowanie paneli słonecznych można pozyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program o nazwie Mój Prąd daje chętnym po 5 tys. zł na zakup instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kWp.

fotowoltaika esoleo grupa polsat alledo 2 class="wp-image-1277563"

Oprócz tego Grupa Cyfrowy Polsat przypomina, że jej klienci mogą skorzystać z tzw. ulgi podatkowej termomodernizacyjnej dla osób fizycznych. Dzięki temu można zaoszczędzić, gdy skorzysta się z kompleksowej oferty Esoleo od Alledo, która obejmuje:

REKLAMA
  • montaż i niezbędne komponenty,
  • ubezpieczenie na 3 lata w cenie,
  • internet LTE od Plusa do monitoringu na 3 lata w cenie,
  • 15 lat wsparcia technicznego.

Zachętą dla klientów ma być to, że inwestycja realizowana jest „pod klucz”. To dostawca usług zajmuje się dokumentacją oraz zgłoszeniem do sieci energetycznej. Esoleo współpracuje też z bankami, które mogą udzielić kredytu na ten cel.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA