REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

PlayStation wolno pobiera gry, bo Sony pomaga w walce z koronawirusem

Sony dołącza do podmiotów, które zdecydowały się pogorszyć jakość świadczonych usług by zmniejszyć obciążenie europejskiej infrastruktury internetowej. Na szczęście nie oznacza to gorszej jakości meczy online.

24.03.2020
19:03
playstation wolne pobieranie gier
REKLAMA

Netflix, Google, Amazon, Facebook, Apple i Microsoft zdążyły już wprowadzić ograniczenia do swoich usług online – głównie w kwestii przepływności strumieni wideo – by zmniejszyć ryzyko przeciążenia sieci internetowej. Ta jest bowiem wystawiona na ogromną próbę: kolejne kraje nakazują obywatelom siedzieć w domu i tam pracować i się uczyć. Konsumpcja Internetu jeszcze nigdy nie była tak wysoka.

REKLAMA

Sony nie chce być częścią problemu. Firma ogłosiła tymczasowe zmiany w funkcjonowaniu PlayStation Network na terenie Europy.

Na szczęście miłośnicy gier multiplayer nie będą mieli powodów do narzekań. Sony nie zamierza zmieniać parametrów operacyjnych swojej sieci w kwestii obsługi gier online. To, co się zmieni, to prędkości pobierania gier z PlayStation Store.

REKLAMA

Sony nie podaje przy tym jaki limit zostanie nałożony na transfery danych na konsole PlayStation. Informuje tylko na swoim blogu, że będzie współpracować z dostawcami Internetu i wspólnie z nimi wprowadzać korekty, by gwarantować stałą dostępność wszystkich świadczonych przez tych dostawców usług.

Nintendo i Microsoft na razie nie ogłosiły podobnych zamiarów. Druga z firm ograniczyła funkcjonalność niektórych swoich usług z rodziny Microsoft 365, jednak na razie Xbox Live nie został objęty żadnymi limitami – a przynajmniej firma o tym nie informuje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA