REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Metro Redux, czyli Metro 2033 i Metro: Last Light w jednym kartridżu na Switcha z datą premiery

Metro Redux, czyli zbiorcze wydanie gier Metro 2033 i Metro: Last Light trafi na konsolę Nintendo Switch. Mamy zwiastun i datę premiery.

16.01.2020
17:14
Metro 2033 Redux Switch Last Light
REKLAMA
REKLAMA

Fani strzelanin, którzy zdecydowali się na Nintendo Switch, nie mają co narzekać. Już teraz na tej japońskiej konsoli można odpalić zarówno na telewizorze, jak i w trybie mobilnym kilka dotychczasowych odsłon serii Doom oraz Wolfenstein. Na tym jednak nie koniec.

Lada moment lista FPS-ów na Switcha poszerzy się o koleje pozycje. Już teraz wiemy, że Bethesda wyda na tę platformę swoją najnowszą grę, czyli Doom: Eternal, ale zanim to się stanie, 4A Games udostępni posiadaczom konsoli Nintendo port Metro Redux - zbiorcze wydanie Metro 2033 i Metro: Last Light.

Metro Redux na Switcha - co trzeba wiedzieć?

Metro 2033 to adaptacja głośnej powieści rosyjskiego pisarza Dimitrija Głuchowskiego, która dała początek całemu uniwersum. Metro: Last Light to jej bezpośrednia kontynuacja, ale chociaż fabuła gry nie pokrywa się z książkowym pierwowzorem, to scenarzyści z 4A Games mieli kupę świetnych pomysłów, zaakceptowanych przez Głuchowskiego. Metro Exodus.

Pierwsze gry z serii Metro wydano pierwotnie odpowiednio w 2010 r. (Metro 2033) i w 2013 r. (Metro: Last Light) na pecety oraz konsole poprzedniej generacji, czyli PlayStation 3 i Xboksa 360. Doczekały się jednak reedycji w postaci Metro Redux już w 2014 r. na komputery osobiste i konsole obecnej generacji, czyli PlayStation 4 i Xboks One. Teraz trafiła ona na Switcha.

Data premiery Metro Redux na Switcha została wyznaczona na 28 lutego 2020 r.

REKLAMA

Deep Silver i 4A Games zapraszają graczy, by wrócili do moskiewskiego metra, gdzie będą walczyć z potworami - zarówno z mutantami, jak i z bestiami w ludzkiej skórze. W ramach zbiorczego wydania można liczyć na obie kampanie fabularne z gier Metro 2033 i Metro: Last Light oraz na wszystkie dodatki do drugiej z nich.

W ramach Metro Redux można pobawić się również w ramach dwóch dodatkowych trybów. „Przetrwanie” to typowy survival horror, a „Spartanin” skupia się na walce. Co istotne, cała zawartość obu gier z dodatkami zmieści się na kartridżu i nie trzeba będzie pobierać z sieci dodatkowych danych przed rozpoczęciem zabawy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA