REKLAMA

Ludzie skakali na siebie i bili ochroniarzy. Warszawski salon Xiaomi został zamknięty

To nie powinno było tak wyglądać. Entuzjazm związany z promocjami w firmowym sklepie Xiaomi jest wysoce zrozumiały. Jednak zachowanie zgromadzonej przed placówką gawiedzi jest, delikatnie rzecz ujmując, kontrowersyjne.

14.12.2019 09.47
xiaomi galeria mokotów otwarcie
REKLAMA
REKLAMA

Zobacz nasze wideo z otwarcia galerii

Reporterzy Spider’s Web udali się dziś na poranny start promocji w salonie firmowym Xiaomi w warszawskiej Galerii Mokotów. Producent ten jest niezwykle popularny, nie tylko w naszym kraju i trudno się dziwić. Specjalizuje się on bowiem w ucinaniu marży gdzie tylko to możliwe. Produkty Xiaomi mają już mocno wyrobioną opinię: bardzo tanie a mimo tego dobre. W kraju relatywnie niezamożnym, takim jak nasz, firma ta wręcz była skazana na sukces. A dziś miały być super promocje.

Dlatego z ogromnym zainteresowaniem wysłaliśmy niezastąpionych Dawida Kosińskiego i Kubę Wrótniaka, by obejrzeli ten sklep z bliska i pokazali wam, co właściwie można tam kupić, jak wygląda jego wystrój i tak dalej. Zamiast fajnej relacji – która i tak powstanie – mamy na razie inne wieści. Obu naszym wysłannikom nie stała się żadna krzywda. A wcale nie było to takie nieprawdopodobne, o czym sami możecie się przekonać sprawdzając instagramową Relację na naszym profilu.

Fani Xiaomi i promocji zgłupieli. Było tak niebezpiecznie, że dyrekcja Galerii Mokotów nakazała zamknięcie sklepu.

Kolejka przed sklepem zaczęła się formować już o 7:00, mimo iż samo otwarcie przewidziano dopiero na 10:00. Jedną z osób z jaką udało nam się porozmawiać był chłopak chętny na zakup hulajnogi Xiaomi, który koczował pod sklepem już od 3:00. Rekordzista, z którym akurat nie udało nam się porozmawiać, na otwarcie czekał od wczoraj od godziny 15:00.

xiaomi galeria mokotów otwarcie class="wp-image-1057746"

Tłum chętnych jednak ani myślał kulturalnie czekać na swoją kolej i możliwość wejścia do salonu. Zaczęły się przepychanki i awantury, w tym z ochroną galerii handlowej. Były nawet i bójki: Dawid i Kuba donoszą, że widzieli już zakrwawione nosy i podbite oczy. Zdarzały się też przypadki omdleń w tym tysięcznym tłumie.

Tłum nie rozszedł się nawet gdy zapadła decyzja o zamknięciu sklepu. Ostatnią wiadomością, jaką otrzymaliśmy od Dawida przed publikacją niniejszego tekstu było: ludzie stoją i walą w kraty zamkniętego sklepu.

Rodacy, wy tak na serio?

xiaomi galeria mokotów otwarcie class="wp-image-1057749"

Rozumiem że sytuacja finansowa wielu z nas pozostawia sporo do życzenia. Zupełnie się nie dziwię temu, że podczas startu promocji na sprzęty Xiaomi pojawił się tłum ludzi. Jednak walka na pięści i zbiorowa histeria na punkcie fajnych telefonów za kilkaset złotych to jednak coś, co wykracza poza moje i wielu moich kolegów i koleżanek z redakcji zrozumienie.

REKLAMA

Start promocji mógł być fajnym wydarzeniem, za sprawą którego nie tylko zainteresowani mogli kupić potrzebne im produkty w świetnych cenach, a nawet – kto wie – stworzyć jakąś fajną społeczność fanów Xiaomi. Coś w rodzaju mini-zlotu. Rzeczywistość okazała się, dyplomatycznie rzecz ujmując, rozczarowująca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA