1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie

Ludzie skakali na siebie i bili ochroniarzy. Warszawski salon Xiaomi został zamknięty

xiaomi galeria mokotów otwarcie
5113 interakcji
dołącz do dyskusji

To nie powinno było tak wyglądać. Entuzjazm związany z promocjami w firmowym sklepie Xiaomi jest wysoce zrozumiały. Jednak zachowanie zgromadzonej przed placówką gawiedzi jest, delikatnie rzecz ujmując, kontrowersyjne.

Zobacz nasze wideo z otwarcia galerii

Reporterzy Spider’s Web udali się dziś na poranny start promocji w salonie firmowym Xiaomi w warszawskiej Galerii Mokotów. Producent ten jest niezwykle popularny, nie tylko w naszym kraju i trudno się dziwić. Specjalizuje się on bowiem w ucinaniu marży gdzie tylko to możliwe. Produkty Xiaomi mają już mocno wyrobioną opinię: bardzo tanie a mimo tego dobre. W kraju relatywnie niezamożnym, takim jak nasz, firma ta wręcz była skazana na sukces. A dziś miały być super promocje.

Dlatego z ogromnym zainteresowaniem wysłaliśmy niezastąpionych Dawida Kosińskiego i Kubę Wrótniaka, by obejrzeli ten sklep z bliska i pokazali wam, co właściwie można tam kupić, jak wygląda jego wystrój i tak dalej. Zamiast fajnej relacji – która i tak powstanie – mamy na razie inne wieści. Obu naszym wysłannikom nie stała się żadna krzywda. A wcale nie było to takie nieprawdopodobne, o czym sami możecie się przekonać sprawdzając instagramową Relację na naszym profilu.

Fani Xiaomi i promocji zgłupieli. Było tak niebezpiecznie, że dyrekcja Galerii Mokotów nakazała zamknięcie sklepu.

Kolejka przed sklepem zaczęła się formować już o 7:00, mimo iż samo otwarcie przewidziano dopiero na 10:00. Jedną z osób z jaką udało nam się porozmawiać był chłopak chętny na zakup hulajnogi Xiaomi, który koczował pod sklepem już od 3:00. Rekordzista, z którym akurat nie udało nam się porozmawiać, na otwarcie czekał od wczoraj od godziny 15:00.

xiaomi galeria mokotów otwarcie

Tłum chętnych jednak ani myślał kulturalnie czekać na swoją kolej i możliwość wejścia do salonu. Zaczęły się przepychanki i awantury, w tym z ochroną galerii handlowej. Były nawet i bójki: Dawid i Kuba donoszą, że widzieli już zakrwawione nosy i podbite oczy. Zdarzały się też przypadki omdleń w tym tysięcznym tłumie.

Liczba gości Mi Store w Galerii Mokotów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W trosce o bezpieczeństwo klientów przybyłych na akcję promocyjną nasz sklep został otwarty wcześniej. Niestety mimio przygotowań naszego zespołu porządkowego i napierającego tłumu wraz z przedstawicielami Galerii Mokotów podjęliśmy decyzję o zamknięciu dzisiaj Mi Store. W przyszłym tygodniu przygotujemy specjalną promocję. O szczegółach poinformujemy wkrótce. Za wszelkie niedogodności, wszystkich przybyłych gości, bardzo przepraszamy - czytamy w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

Tłum nie rozszedł się nawet gdy zapadła decyzja o zamknięciu sklepu. Ostatnią wiadomością, jaką otrzymaliśmy od Dawida przed publikacją niniejszego tekstu było: ludzie stoją i walą w kraty zamkniętego sklepu.

Rodacy, wy tak na serio?

xiaomi galeria mokotów otwarcie

Rozumiem że sytuacja finansowa wielu z nas pozostawia sporo do życzenia. Zupełnie się nie dziwię temu, że podczas startu promocji na sprzęty Xiaomi pojawił się tłum ludzi. Jednak walka na pięści i zbiorowa histeria na punkcie fajnych telefonów za kilkaset złotych to jednak coś, co wykracza poza moje i wielu moich kolegów i koleżanek z redakcji zrozumienie.

Start promocji mógł być fajnym wydarzeniem, za sprawą którego nie tylko zainteresowani mogli kupić potrzebne im produkty w świetnych cenach, a nawet – kto wie – stworzyć jakąś fajną społeczność fanów Xiaomi. Coś w rodzaju mini-zlotu. Rzeczywistość okazała się, dyplomatycznie rzecz ujmując, rozczarowująca.