REKLAMA

Google Stadia ruszy 19 listopada. Niestety jednak nie w Polsce

Google na swojej corocznej konferencji sprzętowej ogłosił datę premiery swojej usługi do strumieniowania gier. Stadia pojawi się już za nieco ponad miesiąc. W czternastu krajach.

15.10.2019 14.29
Google Stadia ruszy 19 listopada. Niestety jednak nie w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Stadia to drugie podejście firmy Google do gier wideo. Usługa Google Play Gry skupiała się niemal wyłącznie na grach określanych jako mobilne, a więc na relatywnie prostych produkcjach przeznaczonych na telefony i tablety z Androidem.

Stadia również zadziała na Androidzie. A także na niemal każdym podłączonym do Sieci urządzeniu, które jest w stanie w miarę szybko dekodować internetowe strumienie dźwięku i wideo. Usługa będzie dokonywać wszystkich przeliczeń w chmurze, prezentując graczowi tylko efekt tych wyliczeń. Innymi słowy: nasze urządzenie to tylko wyświetlacz i kontroler. Karta graficzna, procesor czy pamięć są bez znaczenia.

 class="wp-image-1020296"

Niestety Stadia będzie wymagać szybkiego łącza internetowego, by zminimalizować tak zwany input lag. A więc opóźnienia względem wciśnięcia przycisku na kontrolerze a reakcją samej gry. Nawet kilkadziesiąt milisekund może stanowić różnicę pomiędzy wygraną a przegraną w danej grze zręcznościowej. Dlatego też z początku Stadia będzie dostępna w krajach, które są najbardziej rozwinięte względem infrastruktury internetowej i które znajdują się najbliżej centr danych firmy.

Google Stadia – data premiery i dostępność

REKLAMA
 class="wp-image-1020383"

Usługa zostanie udostępniona szerokiej publiczności 19 listopada 2019 r. Początkowo będzie otwarta dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Belgii, Irlandii i Holandii. Lista dostępnych gier dostępna jest pod tym adresem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA