Tech  / News

Tryb incognito w Google Chrome w końcu przestał śledzić użytkowników. Możesz już pobrać nową wersję przeglądarki

Google właśnie pokazał nową wersję swojej przeglądarki – Chrome 76. Co nowego?

Tym razem obyło się bez rewolucji i poukrywanych możliwości, które wywoływałyby efekt „wow”. Nowa wersja przeglądarki Chrome na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od starej, ale jest kilka zmian, które z pewnością docenimy w perspektywie czasu.

Chrome 76 – co nowego?

Największa zmiana zaszła na zapleczu; Chrome 76 domyślnie blokuje Flasha i domyślnie nie śledzi użytkownika w trybie Incognito, co z pewnością ucieszy wiele osób. Obsługę Flasha można jeszcze w przeglądarce wymusić – w przyszłym roku wyleci z niej na dobre.

Nowy Chrome umożliwia też webmasterom implementację automatycznego trybu ciemnego na stronach, dzięki czemu w trybie ciemnym faktycznie ciemna będzie cała treść, a nie tylko paski nawigacji. Dobra zmiana.

Od strony użytkowej zmieniła się jeszcze jedna, istotna rzecz – jeśli jakaś strona oferuje PWA dla swojej usługi, jej instalacja będzie możliwa wprost z poziomu paska przeglądarki. W tzw. „omniboksie” pojawi się plusik, po kliknięciu którego można będzie zainstalować aplikację.

Chrome 76 aktualizacja

Na urządzeniach mobilnych zaś, które często straszą automatycznym pop-upem o dostępności PWA, programiści będą mogli teraz zablokować ów pop-up, żeby nie straszył użytkowników za każdym razem.

Aktualizacja Chrome 76 – jak pobrać?

Tak naprawdę nie musimy nic robić – przeglądarka zaktualizuje się sama i wyświetli komunikat o konieczności ponownego uruchomienia. Jeśli bardzo nam się spieszy z aktualizacją, możemy zaś sami wejść w zakładkę „informacje” w przeglądarce na desktopie i przyspieszyć cały proces.

Chrome 76 aktualizacja

Chrome 76 jest już dostępny na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst