REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wszystko, co musisz wiedzieć o Anthem - najnowszym hicie twórców Mass Effect i Dragon Age

Podczas konferencji EA Play to nie FIFA 19, nie Battlefield V, ale właśnie Anthem było najważniejszym tytułem, któremu poświęcono najwięcej czasu. Ze sceny padło wiele ciekawych informacji, a my zebraliśmy je dla was w jednym miejscu:

09.06.2018
23:10
Wszystko, co musisz wiedzieć o Anthem po E3 2018 - podsumowanie
REKLAMA
REKLAMA

Jaką grą jest Anthem?
Anthem to sieciowa produkcja nastawiona na kooperację małej grupy graczy, przy jednoczesnym poszukiwaniu lepszego ekwipunku oraz zdobywaniu poziomów doświadczenia. Gry z podobnymi mechanizmami rozgrywki to m. in. Destiny 2, Diablo 3. The Division, Borderlands 2 czy Monster Hunter World.

Co z otoczką fabularną?
Anthem opowiada o pogrążonym w chaosie świecie, który został opuszczony przez bogów. Gracz pochodzi z ostatniej wielkiej, wolnej kolebki ludzkiej cywilizacji w niebezpiecznym świecie - miasta Tarsus. Aglomeracji bronią wielkie mury oraz posiadacze gry w potężnych robotycznych pancerzach o szerokim zastosowaniu.

 class="wp-image-747823"

Kto produkuje Anthem?
Studio odpowiedzialne za grę to BioWare - producenci takich tytułów jak Neverwinter Nights, Mass Effect czy Dragon Age.

Kto wydaje Anthem?
EA, duuuh

Czym nie jest Anthem?
Pomimo pewnych podobieństw gatunkowych, gra BioWare nie jest ani MMO, ani przygodą stricte dla jednego gracza. To sieciowa gra co-op.

 class="wp-image-747835"

Czy historia i fabuła będą miały znaczenie?
BioWare podkreśla, że w przeciwieństwie do wielu sieciowych produkcji, w Anthem narracja nie zejdzie na drugi plan. Podczas misji poza miastem fabuła będzie drugorzędna, ale po powrocie do aglomeracji gra zmienia się w przygodę dla jednego gracza, z filmami przerywnikowymi, ciekawymi historiami oraz postaciami NPC.

Czym różni się gra w murach i poza murami miasta?
Poza murami Tarsusa gracz uczestniczy w sesjach co-op z innymi graczami. Wykonuje misje oraz eksplorując niebezpieczne środowisko, w którym prawie wszystko chce zabić drużynę ogniową. Obszar poza murami to drużynowy, dzielony świat w którym takie efekty jak zmienny cykl dobowy czy zmienna pogoda mają wpływ na wszystkich uczestników przygody.

Tarsus jest z kolei bezpieczną przystanią dla jednego gracza, już bez drużyny. Gracz rozwija tutaj się wątek fabularny, rozmawia z bohaterami niezależnymi i poznaje historię świata. W mieście będziemy również zarządzać ekwipunkiem. To właśnie tutaj odbierzemy nagrody za zlecenia, zaakceptujemy nowe wyzwania czy zapoznamy się z nową zawartością dodawaną do gry.

 class="wp-image-747814"

Jak będzie się rozwijać Anthem?
Producenci z BioWare twiedzą, że Anthem zostało zbudowane w ten sposób, aby poszerzać zawartość systematycznie, za pomocą ciągłych aktualizacji. Te mogą być drobne i dotyczyć kilku nowych linii dialogowych dla NPC, albo gigantyczne, oferując zupełnie nową ścieżkę fabularną. Twórcom zależy, aby gracz miał po co regularnie wracać do ich tytułu.

Kim jestem w Anthem?
Gracz to najemnik wykonujący niebezpieczne misje dla ludzkości skupionej w bezpiecznej aglomeracji. Zadania poza murami realizuje dzięki potężnemu pancerzowi, który pozwala przeżyć w niegościnnym środowisku.

 class="wp-image-747832"

O co chodzi z tymi pancerzami bojowymi?
To Javeliny - mechaniczne kombinezony niezbędne aby przeżyć poza murami miasta, gdzie panują ekstremalne warunki pogodowe, a także niezbadane zjawiska mutujące lokalną faunę i florę. Dzięki Javelinom można nie tylko przemieszczać się pieszo, ale również latać oraz pływać bez strachu o tlen.

Mogę sobie wybrać własnego Javelina?
W grze pojawią się cztery typy pancerzy bojowych - Ranger, Colossus, Interceptor oraz Storm. Każdy pancerz pozwala grać w nieco innym stylu, dzięki odmiennym wskaźnikom wytrzymałości, uzbrojenia, zwinności i szybkości.

W przeciwieństwie do klas postaci z klasycznych gier cRPG, Javeliny to kombinezony. Co za tym idzie, można je swobodnie zmieniać. Twórcy chcą, abyś w jednej misji był potężnym i masywnym Colossusem, ale już w następnej szybkim i zwinnym Interceptorem.

 class="wp-image-747802"

Czy mam wpływ na wygląd pancerza?
Javeliny można edytować, nadając im osobistego charakteru. W grze pojawią się skórki, bronie oraz gadżety, które będą dywersyfikować robotyczne pancerze tego samego typu.

Co z mikro-transakcjami i skrzynkami z losową zawartością?
W grze pojawią się kosmetyczne elementy do kupienia za prawdziwe pieniądze, ale te nigdy nie będą miały wpływu na rozgrywkę, moc czy statystyki. Do tego zakupy będą transparentne - kupuje się konkretne przedmioty/usługi, nie skrzynki z losową zawartością. Zgadza się, w Anthem nie będzie tzw. loot-boksów. W żaden sposób nie będzie się też dało zdobyć przewagi nad innymi graczami za pomocą środków na koncie bankowym.

Część dodatkowej zawartości wydanej po premierze gry również ma być darmowa.

 class="wp-image-747790"
REKLAMA

Muszę mieć drużynę, żeby grać w Anthem?
Samotny gracz może wyjść za mury w pojedynkę, lecz rozgrywka będzie wtedy trudniejsza. Anthem to tytuł nastawiony na sieciową kooperację. Samotna eksploracja jest jak najbardziej możliwa, lecz według producentów straci się sporo przyjemności z rozgrywki, a misje będzie żmudniejsze.

Kiedy i na czym zagram w Anthem?
Gra będzie miała światową premierę 22 lutego 2019 roku. Tytuł pojawi się w wersji na PS4, XONE oraz PC.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA