REKLAMA

Zdjęcie dnia: dobry wieczór, Warszawo, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej!

Piękne zakończenie tygodnia prosto z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Oto nocne ujęcie Warszawy zrobione wprost z orbity Ziemi!

07.04.2017 08.39
Warszawa z Międzynarodowej STacji Kosmicznej (ISS)
REKLAMA
REKLAMA

Takie sytuacje nie zdarzają się często. Jak wiemy, astronauci przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej chętnie dzielą się zdjęciami, tweetami, a nawet filmami, przedstawiającymi ciekawe eksperymenty wykonane w stanie nieważkości, czy po prostu niezwykłe widoki widziane wprost z ISS.

Astronauci często udostępniają niezwykłe widok Ziemi, np. struktury na pustyni, lodowce, spektakularne burze, czy np. zorzę polarną tańczącą w atmosferze ziemskiej. Czasami udostępniają też zdjęcia miast.

Tym razem astronauta NASA podzielił się zdjęciem Warszawy wykonanym z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej!

Spójrzcie tylko na tę fotografię. Czy nie jest piękna? Nocne ujęcie Warszawy, z milionami świateł i czarną wstęgą Wisły przecinającą miasto, wygląda spektakularnie. Tak własnie wygląda Warszawa z wysokości 400 km!

Fotografią wykonaną prosto z orbity Ziemi pochwalił się pięćdziesięcioletni amerykański astronauta Robert Shane Kimbrough. Jest on absolwentem Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych oraz magistrem inżynierem Georgia Institute of Technology. Kimbrough zawodowo osiągnął stopień podpułkownika lotnictwa, a od 2000 roku pracuje dla NASA. Obecnie jest członkiem załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

REKLAMA

Jak to możliwe, że możemy oglądać tweety ze zdjęciami wysłanymi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? O łączach internetowych na ISS pisał niedawno Hubert Taler. Okazuje się, że astronauci mają pełen dostęp do Internetu dostarczanego drogą satelitarną. Przepustowość łącza wynosi 10 Mbps dla pobierania i 3 Mbps dla wysyłania. Całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że niektórzy mają słabszy internet będąc na Ziemi.

Więcej zdjęć z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej znajdziecie na profilu Roberta Kimbrougha na Twitterze. Nowe zdjęcia pojawiają się tam niemal codziennie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA