REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Możesz już wysłać Ubera po jedzenie. UberEATS wjeżdża do Warszawy

UberEATS to nowa usługa na polskim rynku, która ma ambicję powalczyć z Pizza Portal i Pyszne.pl. Już teraz korzystając z konta Uber można zamawiać nie tylko kursy, ale również jedzenie.

07.02.2017
10:57
Uber EATS wkracza do Polski.
REKLAMA
REKLAMA

Od miesięcy krążyły plotki o tym, że Uber w Polsce zacznie świadczyć zupełnie nowe usługi. Było w nich więcej niż ziarno prawdy, bo UberEATS faktycznie dziś o 11:00 debiutuje w naszym kraju.

UberEATS to zupełnie nowa aplikacja do zamawiania jedzenia online.

Aplikacja Uber służy do zamawiania kursów i jest - wbrew temu, co powtarzają jej twórcy - konkurencją dla taksówek. To się nie zmienia, a UberEATS to osobna pozycja w sklepach z aplikacjami.

Przedstawiciele Ubera wyjaśnili, czemu zajęli się inną gałęzią biznesu. Uznali, że dzięki danym zbieranym na całym świecie - Uber obsługuje 500 miast w 80 krajach, ma 1,5 mln kierowców i pomógł zrealizować 2 mld kursów - zna miasto jak mało która inna firma.

UberEATS-w-Polsce (3) class="wp-image-543222"

Wejście w UberEATS to sposób na poszerzenie działalności.

Usługa debiutuje dziś w kilku dzielnicach Warszawy, ale nie jest to nowość w ofercie Ubera. Już w grudniu 2015 roku UberEATS ruszyło w Toronto. Dziś działa w 60 miastach w 21 krajach i obsługuje 28 tys. restauracji.

Warszawa jest kolejna na liście miast w których rusza UberEATS. Potencjał widzi spory, bo w stolicy jest 4 tys. restauracji, z których Uber może dostarczać jedzenie do klientów.

UberEATS-w-Polsce (2) class="wp-image-543221"

Co ciekawe, na spocie reklamowym widać było nie tylko auta, ale też skutery.

Uber kojarzy się z samochodami, ale w przypadku UberEATS wcale nie jest konieczne auto. Kurierzy rozwożący jedzenie często wykorzystują inne środki transportu.

Jedzenie zamówione w ramach UberEATS ma - w teorii - trafiać do klientów w nieco ponad pół godziny. Czy tak będzie w praktyce wyjdzie oczywiście w praniu, bo czas oczekiwania na dostawę i obłożenie danej kuchni może być bardzo zmienne w czasie.

UberEATS-w-Polsce (1) class="wp-image-543224"

W UberEATS przynajmniej na razie nie pojawią się sieciówki.

Raczej nie ma co marzyć o zamówieniu burgerów z McDonald's. Uber stawia na współpracę z lokalnymi restauracjami. W Warszawie na start pojawia się 150 partnerów, w tym Plamier, Mąka i woda, Soul Kitchen, Mr. Pancake, Między Nami, Sakana i 150 innych.

Zamawiać można od dziś 11:00 w Centrum i okolicach po zachodniej stronie Wisły oraz na Saskiej Kępie po wschodniej. Dostawcy mogą pracować jak w Uberze, czyli w wybranych przez siebie godzinach. Dla UberEATS są partnerami, a firma chce pomóc im zostać przedsiębiorcami.

UberEATS-w-Polsce-5 class="wp-image-543225"

Ciekaw jestem jak w praktyce wypadnie aplikacja.

Zamawianie z Pizza Portal i Pyszne.pl sprawia za każdym razem, że klnę pod nosem jak szewc i jeśli tylko aplikacja UberEATS będzie działać sprawnie to będę kupiony.

Możliwość śledzenia trasy przejazdu mnie zainteresowała - wielokrotnie mój dostawca jedzenia gubił się po drodze i dowoził zimną pizzę, a oczywiście w centrali nikt nie był w stanie mi pomóc bo nie miał z kierowcą kontaktu.

Bezgotówkowe rozliczenia zaś nie są już aż tak istotne.

Praktycznie każdy dostawca jedzenia który mnie odwiedza ma już terminal płatniczy. Działać to jednak ma tak jak w Uberze, więc prościej się nie da.

REKLAMA

Jeśli w kwestii rozliczeń mowa to dostawca kosztuje 7,99 zł niezależnie od kwoty zamówienia. Dużo, mało? Brzmi rozsądnie, jeśli tylko ceny jedzenia nie będą do tego zawyżone.

UberEATS w Warszawie ma działać 7 dni w tygodniu od 11:00 do 23:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA