Technologie  / News

Android Auto w każdym samochodzie? Teraz to możliwe bez dodatkowego sprzętu

Picture of the author

Nie musisz już zmieniać samochodu ani wydawać pieniędzy na drogi, nowy zestaw multimedialno-rozrywkowy, żeby cieszyć się z możliwości Android Auto. Teraz wystarczy... smartfon z Androidem. To tyle.

Skąd ta zmiana? Nie, nie jest to niespodzianka - Google już jakiś czas temu zapowiadał, że nieco zmieni zasady działania aplikacji Android Auto. Do tej pory ta była jedynie aplikacją towarzyszącą Android Auto (tak, robi się zagmatwanie) w samochodzie, nie samodzielnym bytem. Od dziś zyskuje właściwie wszystkie możliwości, które wcześniej dostępne były wyłącznie w tandemie.

Zamiast smartfonu i odpowiedniego zestawu teraz potrzebny jest tylko smartfon.

Pierwsza świetna wiadomość to to, że można automatycznie uruchamiać Android Auto na naszym telefonie. Wystarczy odpowiednio skonfigurować połączenie z zestawem głośnomówiącym, aby system pamiętał, że moment ponownego sparowania oznacza rozpoczęcie podróży.

Android Auto - smart aplikacja dla samochodu.

Zasady działania, wygląd i opcje są niemal identyczne. Do naszej dyspozycji po włączeniu aplikacji i ustawieniu jej w odpowiednim trybie oddawany jest wygodny w obsłudze ekran - pozbawiony niepotrzebnych funkcji, z dużymi ikonami-zakładkami. Nie zabrakło także wsparcia dla aplikacji zewnętrznych, choć trzeba pamiętać, że działa to odrobinkę  inaczej, niż normalny Android.

Do tego dostęp uzyskujemy tylko do tych informacji, które - przynajmniej według inżynierów Google - są istotne. Część z nich, np. powiadomienia możemy oczywiście odsłuchać, tak samo jak systemem możemy w pewnym stopniu zarządzać głosowo.

Na koniec dobra i zła wiadomość

Dobra jest taka, że Android Auto uruchomicie na każdym smartfonie z Androidem w wersji 5.0 lub nowszym. Zła jest niestety taka, że oficjalnie ta usługa nie jest w Polsce dostępna, więc nie możemy pobrać aplikacji wygodnie z Google Play. Musimy szukać plików APK albo znaleźć jaki inny sposób.

Na szczęście nie jest to niemożliwe.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst