REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

WOŚP pod lawiną pięciogwiazdkowych ocen. Facebook nie pozwolił mi tego przegapić

Odkryłem dzisiaj nowy typ powiadomień od Facebooka. Od rana znajomi oceniają profil WOŚP na Facebooku na pięć gwiazdek, a portal za każdym razem mnie o tym informuje. Takie powiadomienia nakręcają spiralę wirtualnego wsparcia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

18.10.2016
20:01
WOŚP na Facebooku - wiralowe 5 gwiazdek od internautów
REKLAMA
2814 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Staram się nie wdawać w dyskusje polityczne. Nie manifestuję wszem i wobec swoich poglądów i jeśli prowadzę rozmowy na ten temat, to raczej w prywatnym gronie. W przypadku WOŚP-u jednak się nie kryję z tym, że wspieram akcję całym sercem - pewnie jak wielu z was znam osoby, których bez Orkiestry nie byłoby na świecie.

Owsiak z ekipą od dwóch dekad robią coś pięknego.

Ze smutkiem patrzę na to, jak wylewane są wiadra pomyj na niego i dwa organizowane przez niego wydarzenia (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Przystanek Woodstock). Patrząc na obecną sytuację polityczną w kraju jestem jednak wręcz zadowolony, że WOŚP przenosi się na przyszły rok ze stacji TVP do TVN-u.

Jerzy Owsiak ma ostatnio pod górkę. Zaczęło się od rzucania kłód pod nogi organizatorom Przystanku Woodstock, a teraz WOŚP został wyproszony z telewizji publicznej, gdzie finał Orkiestry można było oglądać przez ostatnie lata. Internauci postanowili jednak pokazać, że przynajmniej oni wspierają WOŚP.

WOŚP na Facebooku class="wp-image-522513"
Znajomi oceniają profil WOŚP na Facebooku na pięć gwiazdek.

Cały dzień portal powiadamia mnie o tym, że moi znajomi… oceniają WOŚP na Facebooku.

Od rana co kilkanaście minut dostaję powiadomienie pokazujące, że ktoś ocenił profil WOŚP na 5 gwiazdek. Używam Facebooka codziennie, a te powiadomienia pojawiły mi się pierwszy raz. Szybki rzut oka na profil i widzę, że to jakaś mniej lub bardziej zorganizowana akcja. Fanpage ma już 6 tys. ocen, a w ciągu dnia przybyło ich kilka tysięcy - w przeważającej większości są to właśnie oceny na 5 gwiazdek.

Facebook najwyraźniej uznał, że tak wiele nowych ocen w tak krótkim czasie to powód, by zainteresować innych użytkowników i zwykłe wyświetlenie informacji na tablicy nie wystarczy. Rozpoczęło to małą lawinę. Sympatycy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy widząc oceny wystawiane przez znajomych sami klikają tę ocenę na profilu, a o tej aktywności dowiadują się kolejne osoby.

WOŚP na Facebooku class="wp-image-522514"
Internauci oceniają profil WOŚP na Facebooku na pięć gwiazdek.
REKLAMA

Czy to chwyci, a profil WOŚP na Facebooku uzbiera nagle dziesiątki tysięcy ocen wyrażających wsparcie dla inicjatywy? Trudno powiedzieć, bo jak na razie o akcji jest cicho w mediach, a lawinka może szybko się wyczerpać. Niemniej jednak miło widzieć, że internauci prócz plucia jadem są w stanie wyrażać też pozytywne uczucia.

Nie mam zamiaru zachęcać czytelników do wystawiania ocen WOŚP na Facebooku, ale samo zjawisko w połączeniu z powiadomieniami na portalu, których jeszcze nie widziałem, jest po prostu frapujące.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA