REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Apple Watch dostaje wreszcie watchOS 2.0. Powitajcie natywne aplikacje i polski interfejs

Producent z kilkudniowym poślizgiem udostępnił aktualizację systemu operacyjnego zegarka Apple Watch. Najwyraźniej Apple'owi udało się wreszcie załatać błąd, który opóźnił premierę nowej wersji oprogramowania i mogą ją pobierać wszyscy chętni.

21.09.2015
19:38
Apple udostępnia watchOS 2.0 i polskie menu w Apple Watch
REKLAMA
REKLAMA

Apple zapowiedział premierę długo oczekiwanej nowej wersji systemu operacyjnego dla Apple Watcha na zeszły tydzień. Bazujący na iOS system watchOS w wersji 2.0, który prezentowany był już kilka miesięcy temu na WWDC 2015, nie pojawił się jednak w terminie.

Pierwotnie Apple planował udostępnienie usprawnionego systemu dla zegarka razem z premierą iOS 9 dla tabletów i smartfonów. Tak się jednak nie stało, bo w ostatniej chwili wykryty został błąd. Tak naprawdę do teraz nie wiadomo, o jaki błąd chodziło, ale ważne jest, że programiści sobie z nim poradzili.

Korzystając z watchOS 2.0 w wersji Golden Master nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem urządzenia. Problem był jednak najwyraźniej na tyle poważny, że Apple nie chciał ryzykować i nie zdecydował się na wypuszczenie systemu w pierwotnej formie z szybką aktualizacją do wersji 2.0.1.

Sama aktualizacja oprogramowania zegarka wprowadza sporo bardzo oczekiwanych nowości. Wśród nich wyróżnić można chociażby nowe wirtualne tarcze zegarka, możliwość odtwarzania wideo oraz tryb lampki nocnej wyświetlający na zegarku godzinę po podłączeniu go do ładowarki.

apple-watch

Najważniejsza zmiana w watchOS 2.0 dotyczy jednak nie samego interfejsu, a… aplikacji. Od teraz deweloperzy mogą udostępniać w App Store aplikacje, które mogą uruchamiać na zegarkach natywnie kod. Do tej pory zegarek pozwalał wyświetlać jedynie treści wygenerowane na iPhonie.

REKLAMA

Z perspektywy Polaków jest oczywiście jeszcze jedna istotna zmiana. Apple Watch dostał wreszcie wsparcie dla języka polskiego. Co prawda nadal nie mamy polskiej Siri, ale cennik zegarków pojawiły się w ofercie polskiego sklepu Apple Store, chociaż jeszcze bez daty faktycznej dostępności.

Aktualizacja Apple Watch do watchOS 2.0 waży nieco ponad 500 MB, a posiadacze zegarków z oprogramowaniem w wersji Golden Master mogą pobrać łatkę o rozmiarze zaledwie 12 MB.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA