REKLAMA

Nie czekaj już na watchOS 2.0 dla Apple Watcha - Apple wstrzymuje aktualizację z powodu błędu

Apple na kilka godzin przed rozpoczęciem procesu aktualizacji wstrzymało plany udostępnienia watchOS 2.0, czyli systemu operacyjnego napędzającego zegarki Apple Watch. Nie wiadomo, kiedy uaktualnienie wprowadzające interfejs w języku polskim zostanie udostępnione oficjalnie.

16.09.2015 16.07
Nie czekaj już na watchOS 2.0 dla Apple Watcha – Apple wstrzymuje aktualizację z powodu błędu
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj spodziewamy się prezentacji nowego systemu do iPhone’ów i iPadów na tydzień przed premierą iPhone’a 6s i iPhone’a 6s Plus. Komunikat o możliwości pobrania oprogramowania powinien pojawić się na urządzeniach mobilnych Apple o 19:00 polskiego czasu.

Razem z iOS 9 miał debiutować też watchOS 2.0 do Apple Watch.

Wygląda na to, że na oprogramowanie zegarka jeszcze trochę poczekamy. Jak donosi TechCruch, Apple musiało wstrzymać dystrybucję kolejnej wersji systemu.

Nie wiadomo, o jaki błąd konkretnie chodzi. Wiemy tylko tyle, że jego wyeliminowanie zajęło więcej czasu, niż programiści Apple zakładali.

Polscy użytkownicy pewnie będą z tego faktu wyjątkowo niezadowoleni.

watchOS 2.0 to nowa wersja oprogramowania do zegarka Apple Watch. Wprowadza ono wiele nowości, w tym obsługę aplikacji uruchamianych natywnie na zegarku, komplikacji dla aplikacji firm trzecich, tryb lampki nocnej i nowe tarcze zegarka.

Najważniejszą nowością dla nas jest jednak wprowadzenie nowego języka. Co prawda nadal Siri nie przemówi po polsku, ale przetłumaczony został cały interfejs zegarka, co daje nadzieję na oficjalną premierę urządzenia w naszym kraju.

REKLAMA

Pozostaje mieć nadzieję, że watchOS 2.0 do Apple Watcha pojawi się niedługo. Oby też wykryty przez Apple błąd nie spowodował problemów u osób, które zdecydowały się pobrać przed oficjalną premierą oprogramowanie w wersji watchOS 2.0 Golden Master.

O tyle dobrze, że nie pojawił się błąd opóźniający premierę iOS 9. System ma trafić na kompatybilne iPhone’y i iPady o godzinie 19:00 polskiego czasu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA