Sprzęt  / News

Google zaczyna dbać o naszą prywatność. Właśnie wykupił Odysee, aplikację do prywatnego udostępniania zdjęć

Jakiś czas temu Google zdecydowało się odizolować swój serwis z własnej sieci społecznościowej. Wtedy posunięcie to wydawało się dziwne, teraz jednak okazuje się być częścią większej całości.

Firma ta zdecydowała się wykupić aplikację Odysee, która umożliwia automatyczne dzielenie się zdjęciami z najbliższymi znajomymi, w sposób absolutnie prywatny. Jej inną funkcją jest wysyłanie zdjęć z urządzenia mobilnego do domowego peceta. Twórcy aplikacji nie powiedzieli, jakie są ich plany na przyszłość, jednak przy okazji ogłoszenia swojego przejścia do ekipy Google+ zapowiedzieli powstanie wielu nowych cudownych produktów.

Trzeba przyznać, że Google wykonał co najmniej niecodzienny ruch, który może być bardzo cenny z wizerunkowego punktu widzenia. W końcu bardzo rzadko zdarza się, żeby firma posądzana o naruszanie prywatności większości użytkowników sieci chciała współpracować z małym startupem dbającym o prywatność użytkowników. Jeżeli dotychczas korzystaliście z Odysee, mam dla Was złą wiadomość. Program ten zniknął już z najpopularniejszych sklepów z aplikacjami, a sam Odysee przestanie świadczyć swoje usługi za dwa tygodnie, 23 lutego bieżącego roku.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst