Bezpieczeństwo  / News

W Korei Północnej wyłączono Internet. Cokolwiek to oznacza

Jak donoszą zagraniczne źródła w Korei Północnej wyłączono Internet. Sytuacja jest niejasna, gdyż zarówno nie ma pewności odnośnie dokładnych powodów, jak i konsekwencji tego działania.

Jak podaje m.in. QZ w Korei Północnej wyłączono dostęp do Internetu. Sytuacja ta ma zapewne związek z atakami na Sony, o których informowaliśmy w ostatnich dniach.

Scenariusze są dwa. Amerykanie odcięli Koreę od Internetu w ramach zemsty i odpowiedzi na atak na Sony Pictures. To możliwy przebieg wydarzeń, gdyż Barack Obama zapowiadał, że Ameryka odpowie na akt cyber-terroru.

Pojawiają się również spekulacje, że odcięcie Korei Północnej od Internetu mogło być przeprowadzone przez... samą Koreę. Taki ruch byłby skuteczną ochroną przed ewentualnym kontratakiem Amerykanów.

Zdjęcie: Reuters
Zdjęcie: Reuters

Co ciekawe, nie mamy pewności odnośnie tego, jakie są konsekwencje wyłączenia Internetu w Korei Północnej, gdyż w kraju tym bardzo niewiele osób ma do niego dostęp, a zdecydowana większość obywateli nie ma nawet pojęcia o istnieniu globalnej sieci.

W każdym innym kraju wyłączenie Internetu spowodowałoby popłoch i zaniepokojenie obywateli. Tymczasem w Korei Północnej jest dzień jak każdy inny. Ot, obywatele wstali z łóżek i radują się życiem pod skrzydłami "Serca Narodu".

Aktualizacja

Po 9 godzinach i 31 minutach Internet wrócił do Korei Północnej.

*Zdjęcie główne: Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst