REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Chiny w obiektywie – tego nie zobaczysz w Europie, czyli rusztowania z bambusa w Hongkongu

W Hongkongu spędziłem tylko jeden dzień, z czego przez większość czasu oglądałem miasto zza szyby auta. Moją uwagę przyciągnęły jednak charakterystyczne rusztowania budynków wykonane… z bambusa. Wcześniej obiło mi się o uszy, że ten surowiec służył do wykonywania rusztowań, ale nie sądziłem, że nadal tak jest. Tymczasem bambusowe konstrukcje widać na każdym kroku!

03.09.2014
11:16
Chiny w obiektywie – tego nie zobaczysz w Europie, czyli rusztowania z bambusa w Hongkongu
REKLAMA
104 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Hongkong to jeden wielki plac budowy. Ogromne drapacze chmur rosną jak grzyby po deszczu, a istniejące budynki są poddawane renowacji. Przeglądając zdjęcia zobaczyłem gdzieś na drugim planie mnóstwo bloków pokrytych rusztowaniami, których nie widziałem podczas robienia zdjęcia.

Chiny rusztowanie bambus (2 of 9)
Chiny rusztowanie bambus (3 of 9)
Chiny rusztowanie bambus (2 of 2)
Chiny rusztowanie bambus (4 of 9)
Chiny rusztowanie bambus (5 of 9)
Chiny rusztowanie bambus (7 of 9)
Chiny rusztowanie bambus (1 of 2)
Chiny rusztowanie bambus (1 of 9)

Panorama Hongkongu to właściwie same drapacze chmur, co wygląda niemal jak Manhattan. Fakt, że większość z tych budynków powstała dzięki rusztowaniom z bambusa brzmi jak szaleństwo, choć tylko na pierwszy rzut oka.

Chiny rusztowanie bambus (1 of 1)
REKLAMA
Chiny rusztowanie bambus (9 of 9) (2)

W rzeczywistości bambus jest materiałem wytrzymałem, lekkim, tanim, biodegradowalnym i przede wszystkim, bardzo szybko odnawialnym. Roślina jest znana z bardzo szybkiego tempa wzrostu, w związku z czym w ciepłych regionach Azji charakterystyczne zdrewniałe i zielone łodygi widać wszędzie. W tym regionie świata stosowanie bambusowych rusztowań jest rozsądne i znacznie bardziej opłacane od rusztowań stalowych lub aluminiowych.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA