REKLAMA

Microsoft zatrudnił zdolnego projektanta! Na pewno znacie jego prace

Moda na minimalizm podoba mi się na tyle, że sam zdecydowałem się ją powoli wdrażać w swoim życiu. Na początek pozbyłem się większości nieużywanych sprzętów, mam zamiar to samo zrobić z nieużywanymi książkami i płytami DVD, w końcu zamiast nich mogę wykorzystać Kindle i serwisy streamingowe. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wyjątkowo spodobały mi się prace Andrew Kima, który w sierpniu zaprezentował swoje dzieła, w których przedstawiał swoją wizję Microsoftu. Z całą pewnością opłaciło mu się to, bo... teraz firma zatrudniła go w dziale odpowiadającym za Xboksa.

23.01.2013 13.24
Microsoft zatrudnił zdolnego projektanta! Na pewno znacie jego prace
REKLAMA

Myślę, że najlepszym komentarzem będą tu po prostu prace Andrew. Powiem tylko, że jego twórczość przemawia do mnie o wiele bardziej, niż nawet obecny, świetny styl Microsoftu. Andrew nie proponuje zerwania z trybem Modern UI, tylko ulepszenie go tak, by był jeszcze bardziej czytelny i przyjazny dla użytkownika. Wszystko zawiera się w koncepcji Slate, której nie sposób wytłumaczyć. Trzeba ją po prostu ujrzeć. Oto ona:

REKLAMA
The-Next-Microsoft-By-Andrew-Kim

Inwestycja w tego człowieka jest moim zdaniem prawdziwym strzałem dziesiątkę. Nie chodzi nawet o to, że ma talent, tylko o to, że utożsamia się on z marką Microsoft i wie jak ona funkcjonuje. Na swoim blogu przyznał, że miał propozycje pracy w wielu firmach, jednak gdy dowiedział się, że korporacja z Redmond chce go zatrudnić, zgodził się bez wahania. Andrew napisał, że chciał pracować w przedsiębiorstwie, którym mógłby się naprawdę ekscytować. Porównał on otrzymanie pracy do aktu zawarcia małżeństwa, jako jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu. Napisał też, że chce pracować nad ekscytującymi projektami i Microsoft z całą pewnością da mu możliwość robienia tego. Jego zdaniem najlepszym dowodem na to są produkty, które Microsoft wydał przez ostatni rok.

The-Next-Microsoft-By-Andrew-Kim 1
REKLAMA

W 100% zgadzam się ze słowami Andrew. Microsoft jest firmą, która jest gigantem, a przez długi czas była nawet monopolistą. Później przespał smartfonową rewolucję i naprawdę wiele stracił, ale teraz ponownie podnosi łeb i pokazuje, że jest w stanie walczyć z Google'em i Apple. Świadczą o tym świetne produkty, których sam używam – Windows 8, Windows Phone 8 i Xbox 360. Tak, jak niektórzy nade wszystko cenią sobie ekosystem Apple, tak ja nie wyobrażam sobie korzystania z czegoś innego niż z zestawu produktów Microsoftu. I tak szczerze mówiąc, sądzę, że Andrew trafił do korporacji w idealnym momencie – w czasie ponownego wzrostu.

Wszystkie prace Andrew Kima znajdziecie tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA