REKLAMA

Od mikropłatności w aplikacjach nie ma już odwrotu

02.08.2012 12.21
Mikropłatności przyszłością aplikacji oraz gier
REKLAMA
REKLAMA

Według raportu Distimo dotyczącego rynku aplikacji dla urządzeń z iOS wynika, iż coraz większą popularność zdobywają darmowe aplikacje oraz gry posiadające wewnętrzne mechanizmy mikropłatności.

Ponad jedna czwarta darmowych aplikacji w czerwcu tego roku została pobrana w Apple App Store przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Tym samym USA znajduje się na liście krajów, w których najczęściej pobierano aplikacje z zestawienia 200 najlepiej ocenianych przez użytkowników. Na drugim miejscu znalazły się Chiny, ostatni stopień podium zajęła Japonia.

Obserwuje się bardzo duży wzrost przychodów pochodzących z darmowych aplikacji posiadających wewnętrzne mechanizmy mikropłatności. Oczywiście prym w tej formie pozyskiwania dochodów wiodą gry. Wśród 300 najbardziej popularnych darmowych gier, aż 77% z nich posiadało funkcję mikro-płatności.

W 2010 roku tylko 7% spośród najlepszych darmowych 100 aplikacji posiadało mechanizm mikropłatności, dwa lata później już 68% aplikacji.

Wydaje się, że dane dotyczące urządzeń z iOS można również przekładać na rynek aplikacji z Androidem, gdzie coraz częściej darmowe aplikacje okazują się nie być do końca darmowymi.

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA