REKLAMA

Switch 2 wycieka przez… dane przesyłki. Znamy pamięć, grafikę, pojemność

We współczesnym świecie bardzo trudno zachować coś w sekrecie. Właśnie przekonało się o tym Nintendo, odbierające podzespoły dla konsol Switch 2. Analizując dzienniki wysyłkowe, internauci rozłożyli nową konsolę Nintendo na części pierwsze.

10.05.2024 13.37
Switch 2 wycieka przez dane wysyłki. Jest pamięć, grafika, dysk
REKLAMA

We współczesnym świecie, gdzie każdy pozostawia po sobie internetowy ślad, a kamery znajdują się wszędzie, trudno zachować coś w sekrecie. Zwłaszcza, jeśli jest to nowa konsola tworzona przez Nintendo. Switch 2 właśnie został rozłożony na czynniki pierwsze, a umożliwiły to… publicznie dostępne dane przesyłki dla gamingowego giganta.

REKLAMA

Nintendo Switch 2 został rozłożony na części pierwsze dzięki danym przesyłki.

Internauci dotarli do dzienników wysyłkowych powiązanych z dostawami podzespołów dla Nintendo. Jeśli taka przesyłka ma oznaczenie: PROTECTIVE CASE FOR VIDEO GAME CONSOLE, MADE OF PLASTIC, SIZE: 206 X 115 X 14 (MM), MODEL: HGU1100, MANUFACTURER: NINTENDO, 100% NEW, trudno nie zagłębić się w szczegóły powiązanych dostaw realizowanych dla tego samego klienta. W ten sposób powstała lista cargo dla Nintendo, z pozycjami stanowiącymi podzespoły zamawiane u producentów.

Internauci z forum Resetera powiązali dane z dziennika wysyłkowego z oznaczeniami produktów, jakimi posługuje się Nintendo oraz inni producenci technologii podczas realizowania masowych zleceń. W ten sposób powstała lista konkretnych podzespołów, których używa Nintendo do składania finalnych prototypów nowej konsoli, na ostatniej prostej przed premierą.

przykładowy fragment oznaczeń z dzienników wysyłki

Nintendo Switch 2 dostanie 12 GB RAM, 256 GB miejsca na gry i układ Nvidia Mariko zbliżony mocą do PS4.

Dzięki danym przesyłek wiemy, że Nintendo korzysta z dwóch kości 6 GB RAM, co łącznie daje 12 GB RAM. Mamy do czynienia z pamięcią operacyjną LPDDR5 o transferze 7500 MT/s. Tutaj pojawia się pewien zgrzyt, bowiem transfer na tym poziomie to już kategoria pamięci LPDDR5X. Oznaczenie producenta wskazuje jednak starszy typ LPDDR5.

Następca Switcha otrzyma 256 GB wbudowanej pamięci typu UFS 3.1 na gry. Pamięć typu UFS 3.1 jest bardziej energooszczędna względem standardu 3.0, posiada wbudowaną sygnalizację dotyczącą throttlingu i zapewnia transfery danych wynoszące niemal 3000 MB/s. Producentem pamięci jest firma Kioxia.

Sercem nowej konsoli Nintendo będzie układ produkowany przez firmę Nvidia, o inżynieryjnym kryptonimie Mariko oraz oznaczeniu T239. Nvidia Tegra T239 najprawdopodobniej jest produkowana w architekturze Ampere. Moduł CPU korzysta z 8 rdzeni ARM Cortex A78C, z kolei moduł GPU to 1536 rdzeni CUDA. Moc tego układu jest szacowana na około 6 TFLOPS, lokując przenośną konsolę Nintendo obok PS4 i karty GeForce RTX 2050.

Ciekawa informacja dotyczy także nowej stacji dokującej. Osadzając w niej Switcha 2, będziemy mogli przesyłać na telewizor obraz wykorzystujący możliwości standardu HDMI 2.1. Oznacza to rozgrywkę w 4K przy 120 klatkach na sekundę. Oczywiście konsola Nintendo obsłuży tego typu rodzielczość i płynność wyłącznie w przypadku promila gier, ale wyświetlanie treści w 4K - np. seriali - to miły dodatek.

Nintendo Switch 2 - nowe detale dotyczące konsoli:

REKLAMA
  • 12 GB RAM LPDDR5 7500 MT/s (2x 6 GB)
  • 256 GB bazowej pojemności, UFS 3.1
  • Czip Nvidia Tegra T239, architektura Ampere
  • CPU: 8 rdzeni ARM Cortex A78C
  • GPU: 1536 rdzeni CUDA
  • Wsparcie DLSS i generatora klatek
  • Stacja dokująca USB-C z konwerterem HDMI 2.1

Jak poinformował sam prezes Nintendo, ich nowa konsola zostanie zaprezentowana światu jeszcze w tym roku fiskalnym. Wciąż nie mamy potwierdzonej daty premiery, ale najprawdopodobniejszy scenariusz zakłada debiut do końca marca przyszłego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA