REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple wrzuci USB-C także do akcesoriów dla Maka. Premiera wraz z nowym komputerem

iPhone 15 jest pierwszym smartfonem producenta, który porzucił Lightning na rzecz USB-C. Złącze trafi także do akcesoriów dla Maka, takich jak myszki, czy klawiatury Apple.

19.09.2023
16:51
Apple wrzuci USB-C także do akcesoriów dla Maka. Premiera wraz z nowym komputerem
REKLAMA

Jak Apple wykorzystuje USB-C w swoich urządzeniach już od wielu lat - wystarczy spojrzeć na MacBooki, iPady, to firma z drugiej strony tam gdzie mogła wrzucała własne złącze Lightning. Wreszcie nadszedł czas standaryzacji, jednak dopiero nieliczne akcesoria oferują wsparcie złącza USB-C. W następnych miesiącach będzie się to zmieniać.

REKLAMA

Są AirPodsy Pro z USB-C, a będzie więcej akcesoriów Apple z tym złączem

Z akcesoriów z USB typu C jak na razie Apple wprowadziło tylko słuchawki AirPods Pro 2. generacji (oraz przewodowe EarPodsy), natomiast reszta dotychczasowych urządzeń, które dotąd nie korzystały ze standardu, nadal mają Lightning. Dobrym przykładem są dodatki do komputerów Mac z serii Magic - Keyboard, Mouse, Trackpad.

Natomiast w najnowszym biuletynie Mark Gurman ujawnił, że klawiatura, myszka i trackpad Apple zostaną zaktualizowane do USB-C już niebawem, bo wraz z premierą nadchodzącego komputera stacjonarnego typu All in One iMac. Wszystko dlatego, że następne w kolejce są właśnie iMaki - to będzie pierwsza premiera od premiery USB-C w smartfonach. Dopiero w dalszej kolejności Apple potraktuje resztę urządzeń, najpewniej w ramach premier kolejnych nowości.

To oznacza, że nie są to jedyne urządzenia, które w niedalekiej przyszłości zostaną ustandaryzowane pod złącze z iPhone’a 15. Możemy również oczekiwać, że po akcesoriach z serii Magic będą słuchawki nauszne AirPods Max oraz nieco tańsze podstawowe AirPodsy 3. generacji - na odświeżenie 2. generacji raczej nie ma co liczyć, wszak są to propozycje wydane ponad 4 lata temu. AirPodsy 3. generacji z USB-C powinny zadebiutować w 2024 roku.

Więcej o sprzętach Apple przeczytasz na Spider's Web:

Kiedy powinniśmy oczekiwać akcesoriów Magic z USB-C?

REKLAMA

Oczekuje się, że nowe komputery iMac zadebiutują już w październiku. Jak wiadomo, dotąd Apple nie wprowadziła stacjonarnych maków All in One z układami M2, więc najprawdopodobniej taki czip zyskają nowe propozycje firmy z Cupertino. Jest też szansa, że Apple może pominąć M2 w stacjonarnym AiO i iMak z M3 mógłby być pierwszym urządzeniem z tym układem.

Wtedy zobaczymy nową klawiaturę, trackpad i myszkę - ciekaw jestem, czy Apple wprowadzi jakieś zmiany w konstrukcji Magic Mouse z USB-C. Z jednej strony producent może po prostu wsadzić nowy port, ale z drugiej dobrze by było zobaczyć odświeżenie wyglądu urządzenia - a także przeniesienie portu ze spodu przykładowo na przód myszki, tak jak to robią producenci bezprzewodowych gryzoni innych marek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA