REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Infinix świętuje pierwsze urodziny w Polsce. Wjechały obniżki cen smartfonów

Niesamowite, jak to szybko minęło. Infinix jest już na naszym rynku od roku i świętuje pierwsze urodziny. Producent pochwalił się wynikami sprzedażowymi za ten rok i obniża ceny swoich smartfonów.

15.09.2023
18:18
Infinix świętuje pierwsze urodziny w Polsce. Wjechały obniżki cen smartfonów
REKLAMA

Infinix jest stosunkowo nową marką produkującą smartfony - od ponad 10 lat działa w wielu krajach na całym świecie (obecnie jest to 40). U nas firma dopiero raczkuje, ale patrząc na to, że ma tak mocnych konkurentów jak Samsunga, Xiaomi, Realme, czy innych producentów sprzedających propozycje ze średniej półki cenowej, to radzi sobie bardzo dobrze. Mnie osobiście zaskoczyło podejście do zestawu sprzedażowego w takim Infinixie Note 30 VIP, który jest dostarczany… z ładowarką bezprzewodową. Teraz można kupić inny model w promocji, a taką ładowarkę też dostaniemy w gratisie.

REKLAMA

Infinix jest już rok w Polsce. Chwali się wynikami sprzedażowymi

Infinix świętuje swoje pierwsze urodziny - pochwalił się, że tylko w 2023 roku sprzedał ponad 50 tys. sztuk smartfonów, więc debiut można uznać za udany. Obecnie firma ma na naszym rynku do dyspozycji aż 21 modeli z różnych przedziałów cenowych - od tych budżetowych, przez średniopółkowce, aż po bardzo mocnych przedstawicieli wyższej średniej półki.

Producent na szczęście nie idzie w ostatnimi laty modny kierunek, przez który inni producenci typu Apple, Samsung, Nothing poza samym smartfonem i kabelkiem do ładowania do pudełka nie dają nic. Infinix zapewnia bowiem pełny zestaw sprzedażowy niezależnie od modelu - ładowarka, etui, słuchawki (a jak wcześniej zaznaczyłem w przypadku takiego modelu Note 30 VIP nawet bezprzewodową ładowarkę).

Dzięki temu nie zrzuca na swoich klientów dodatkowych kosztów - no bo przecież i tak musimy dokupić ładowarkę i etui. 

Więcej o smartfonach Infinix przeczytasz na Spider's Web:

Producent obniża ceny swoich smartfonów

Teraz szczególnie warto kupić urządzenia marki, ponieważ w popularnych sklepach elektroniką urządzenia są dostępne w nieco niższych cenach. Mowa o czterech modelach:

  • Infinix Note 30 Pro kosztujący 1399 zł w promocji można kupić za 1299 zł (i dostać ładowarkę bezprzewodową w gratisie),
  • Infinix Note 30 - 799 zł zamiast 899 zł,
  • Infinix Hot 30i - 499 zł zamiast 529 zł,
  • Infinix Smart 7HD - 319 zł zamiast 349 zł.

Nie są to co prawda największe obniżki, ale osobiście najbardziej spodobał mi się pomysł dorzucenia ładowarki bezprzewodowej do Infinixa Note 30 Pro. Niemniej jednak zawsze to dodatkowa gotówka, która zostaje w kieszeni.

REKLAMA

Dobrze jest widzieć, że kolejny producent smartfonów rozpycha się na naszym rynku. Oferuje naprawdę dobre sprzęty i bez problemu może konkurować z takim Oppo czy Xiaomi, lokując smartfony na identycznych półkach cenowych.

Co ciekawe, grupa Transsion (do której należy Infinix) zajmuje piąte miejsce na globalnym rynku, mając 9 proc. udziałów - dla porównania Xiaomi ze wszystkimi swoimi markami (Redmi, Poco) ma 13 proc. Dodatkowej konkurencji nigdy za wiele.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA