REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Infinix pokazuje turbo ładowarki. Naładują telefon w oka mgnieniu

Infinix zapowiedział wprowadzenie na rynek błyskawicznych ładowarek o mocy 260 W w trybie przewodowym oraz 110 W bezprzewodowo. Dzięki nim kompatybilny telefon naładujemy do pełna w 8 minut po kablu lub w 16 minut metodą indukcyjną.

09.03.2023
18:32
Infinix
REKLAMA

Ładowanie to jeden z tych elementów, które mnie - posiadacza iPhone'a - po prostu bolą. Konkurencja na Androidzie od dłuższego czasu ma tutaj gigantyczną przewagę, a ta wyłącznie się pogłębia.

Doskonałym tego przykładem są nowe ładowarki All-Round FastCharge zapowiedziane przez producenta Infinix, pozwalające zasilić telefon do pełna w 8 minut. Słyszysz Apple? OSIEM. MINUT.

REKLAMA

Ładowarki Infinix All-Round FastCharge naładują telefon do pełna w 8 minut po kablu, lub 16 minut indukcyjnie

Podłączając kompletnie rozładowany kompatybilny telefon z baterią 4400 mAh przy pomocy okablowania do ładowarki Infinix z technologią All-Round FastCharge, w zaledwie minutę zyskujemy akumulator naładowany do 25 proc. Dojście do 100 proc. zajmuje zaledwie 7 i pół minuty. To zasługa błyskawicznego ładowania z mocą 260 W.

W obszarze ładowania bezprzewodowego czasy również są rewelacyjne. Indukcyjne zasilanie w oparciu o standard All-Round FastCharge odbywa się z mocą 110 W. W ten sposób kompletnie rozładowany telefon zasilimy do 100 proc. w zaledwie 16 minut. Dla mnie - posiadacza iPhone'a 13 - to kompletny kosmos. Ładowanie bezprzewodowe działa zarówno w telefonie ustawionym pionowo, jak również poziomo.

Co istotne, takie błyskawiczne ładowanie ma nie przyczyniać się do przedwczesnej eksploatacji akumulatora. Infinix twierdzi, że w oparciu o przeprowadzone testy po tysiącu cykli ładowania bateria 4400 mAh zachowuje 90 proc. swojej energii.

Ładowarki będą rekordowo szybkie z telefonami Infinix, ale zachowają szeroką kompatybilność

REKLAMA

Pierwszą serią telefonów możliwych do naładowania w 7,5 minuty będzie seria Infinix NOTE. Telefony otrzymają układ obwodów z 4 pompami, który inteligentnie zarządza zapotrzebowaniem urządzenia na energię. Dostaną także specjalnie wykonane niestandardowe cewki o małej czułości. Użycie mniejszej liczby cewek niż w tradycyjnych konstrukcjach pozwoli zmieścić szersze warianty w tej samej przestrzeni, zmniejszając ich opór wewnętrzny, ograniczając wzrost temperatury i wydłużając czas ładowania mocy szczytowej.

Ładowarki All-Round FastCharge od Infinixa zachowają jednocześnie szeroki stopień kompatybilności z urządzeniami innych producentów, w tym popularny standard PowerDelivery 3.0. Takie ładowarki zaoferują możliwość ładowania zwrotnego innych urządzeń poprzez smartfon, ładowania inteligentnego i ładowania obejściowego pomijającego baterię w telefonie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA