REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

ChatGPT stał się potężny. Właśnie nauczył się nowych sztuczek

ChatGPT stanie się jeszcze potężniejszym narzędziem. Obok dotychczasowych funkcji czatbot bazujący na AI zobaczy, wysłucha co mamy do powiedzenia, a nawet przemówi.

25.09.2023
17:51
ChatGPT stał się potężny. Właśnie nauczył się nowych sztuczek
REKLAMA

ChatGPT jeszcze kilka miesięcy temu był głównym tematem w świecie nowych technologii. Twórcy chabota ponownie przykuli uwagę świata. Do ChatGPT dodano masę świetnych funkcji.

REKLAMA

ChatGPT z zupełnie nowymi możliwościami. Widzi, słyszy i mówi

Dotychczas niezwykle popularny ChatGPT był po prostu chatbotem, z którym można było się „porozumiewać” przy pomocy pola tekstowego. Ulepszano głównie sprawność działania, umiejętność odpowiadania na pytania.

Teraz OpenAI przygotowało znacznie większe zmiany. Nowa wersja oprogramowania „nauczyła się” widzieć, słyszeć i mówić. Tak to wygląda:

Oczywiście będą to rozwiązania równoległe do pola tekstowego. Nie mają różnić się od wysłania głosówki znajomemu na Messengerze - naciskasz przycisk, zadajesz pytanie. Odpowiedź będzie wyglądać w ten sam sposób - dostaniemy ją w postaci głosowej. W tym w procesie zachodzi nieco więcej kroków - zamiana głosu na tekst, przekazanie tekstu do modelu LLM, uzyskanie odpowiedzi, konwersja na mowę). Doświadczenie będzie bliskie wydawaniu poleceń asystentom głosowym Google czy Amazon Alexa.

Warto zaznaczyć, że będzie można wybrać pięć opcji głosów (w języku angielskim), ale nie jest jasne, jak to będzie wyglądać w j. polskim. Drugą funkcję, "widzenie", można przyrównać do Obiektywu Google. Robisz zdjęcie, wysyłasz do ChatGPT, a czatbot zacznie zadawać pytania dotyczące obrazka i postara się odpowiedzieć - proces można wzbogacić o wbudowane narzędzie do rysowania w aplikacji.

Na szczęście tej funkcji ChatGPT nie będzie można wykorzystywać w „niecnych celach”. Rozwiązanie ma chronić prywatność i po wrzuceniu czyjegoś zdjęcia do rozmowy i zadaniu pytania „kto to jest”, nie dostaniemy jasnej odpowiedzi.

Więcej o czatbotach AI przeczytasz na Spider's Web:

Funkcja jak na razie dla płacących. Dopiero potem dla wszystkich

OpenAI oferuje subskrypcję ChatGPT Plus z dostępem do modelu językowego GPT-4. Opłacanie subskrypcji nabierze więcej sensu, ponieważ do dwóch tygodni firma ma udostępnić nowe funkcje dla płacących 20 dol./mies.

REKLAMA

Warto również zaznaczyć, że nie wszystkie funkcje będą (przynajmniej na początku) dostępne na każdej platformie. Głosowe zostaną udostępnione w wersji na smartfony z iOS i Androidem, zdjęcia zaś dla wszystkich - także korzystających z przeglądarki.

Jeśli chodzi zaś o „darmowych” użytkowników ChatGPT, to rozwiązania powinni otrzymać później. Kiedy? Tego nie wiadomo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA