REKLAMA

Nie opędzisz się od reklam w Windowsie. Nikt nie spodziewał się ich w tym miejscu

Pojawienie się nowych reklam w systemie Windows 11 nikogo nie powinno dziwić. Microsoft nie odpuszcza i implementuje kolejne elementy promujące własne rozwiązania do swojego systemu operacyjnego.

08.05.2023 16.50
reklamy windows 10 11
REKLAMA

Reklamy w Windowsie to temat rzeka. Niektórzy otwarcie twierdzą, że komunikaty wyświetlane w systemie operacyjnym giganta technologicznego z Redmond nimi są, drudzy natomiast w ogóle nie patrzą na nie jako reklamy. Jak zwał, tak zwał, niemniej producent postanowił wrzucić kolejne elementy sugerujące użytkownikowi, aby skorzystał z rozwiązań firmy. Tym razem w bardzo widocznym do tego miejscu - w ustawieniach.

REKLAMA

Microsoft chce, abyśmy skorzystali z Microsoft 365. Nowe reklamy w Windows 11.

W ostatnich tygodniach do testowych wersji systemu Windows 11 trafiło sporo reklam. Niezalogowani użytkownicy kompilacji oznaczonej numerem 23435 zyskali rzucający się w oczy, żółty wykrzyknik w menu start tuż nad ikoną profilu, która sugerowała wykorzystanie rozwiązań Microsoftu - m.in. pakietu Microsoft 365, czy usługi OneDrive, lecz to nie koniec.

Choć dla użytkowników zalogowanych do konta Microsoftu powyższe zmiany nie były widoczne, to teraz W nowej wersji 23451 z kanału deweloperskiego nowości zauważą wszyscy. Dodano bowiem reklamy bezpośrednio w ustawieniach systemowych i to na stronie głównej, do której jesteśmy przekierowywani po wejściu w ustawienia.

Wielki baner „Spróbuj Microsoft 365” zobaczą również osoby, które są zalogowane do konta Microsoftu. Jest to ewidentna reklama aplikacji typu Word, Excel czy OneDrive, które zyskamy dzięki subskrypcji pakietu 365. A gdyby tego było mało, użytkownicy korzystający z kont lokalnych, czyli po prostu niezalogowani, również zobaczą baner sugerujący wszelkie korzyści w postaci aplikacji Microsoftu, które zyskamy po zalogowaniu się.

Podobne pole zachęcające do zalogowania się znajdzie się w zakładce „Konta” w ustawieniach.

REKLAMA

To sposób na zwiększenie liczby subskrybentów Microsoft 365.

Nowe reklamy w Windows 11 to ewidentna próba pozyskania nowych subskrybentów pakietu Microsoft 365. Oczywiście, zmiana wciąż jest częścią aktualizacji w kanale deweloperskim, lecz jest całkiem duże prawdopodobieństwo, że trafi do oficjalnej wersji Jedenastki. Nie tylko dla testerów, lecz do ogółu użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA