REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy A54 będzie hitem. Wygląda jak sztandarowy smartfon, ale będzie tańszy

Samsung Galaxy A54 to przyszłoroczny potencjalny hit sprzedażowy Samsunga. Będzie następcą bardzo dobrze przyjętych modeli A52 i A53, a przy tym wizualnie upodobni się do topowego Galaxy S23.

15.11.2022
13:55
Samsung Galaxy A54 będzie hitem. Wygląda jak sztandarowy smartfon, ale będzie tańszy
REKLAMA

Seria smartfonów Samsung Galaxy A od kilku lat skupia na sobie dużą uwagę, szczególnie w czasach, kiedy ceny sztandarowych modeli stały się niekiedy ekstremalnie wysokie. Popularność serii A nie dziwi, bo z jednej strony są to smartfony, które jeszcze nie przerażają ceną, a z drugiej strony, oferują większość funkcji z modeli sztandarowych.

REKLAMA

Tak było w ubiegłych latach, co widać po modelach Galaxy A52 i tegorocznym A53. Ten ostatni to szczególnie ciekawy przypadek, bo debiutował prawie równolegle z iPhone’em SE 2022, był bardzo podobnie wyceniony do iPhone’a, a jednocześnie był smartfonm wyprzedzającym tani model Apple’a o całą epokę. Więcej na ten temat przeczytacie w porównaniu iPhone’a SE 2022 do Samsunga Galaxy A53.

Samsung Galaxy A54 na pierwszych renderach. Z tyłu wygląda jak bliźniak Galaxy S23.

 class="wp-image-2950704"

Choć topowy Samsung Galaxy S23 wyjdzie dopiero na początku przyszłego roku, to przecieki już pokazują jego wygląd. Zmieni się sporo, bo całkowicie zniknie wyspa aparatów. Każdy obiektyw będzie stanowił pojedynczą wysepkę, podobnie jak w tegorocznym Galaxy S22 Ultra.

Ten sam trend zawita też do tańszego Samsunga Galaxy A54, a przynajmniej tak wynika z przecieków opublikowanych przez (raczej nieomylne) 91mobiles. Galaxy A54 wygląda minimalistycznie i naprawdę elegancko.

Rewolucji nie będzie za to z przodu. Tutaj ponownie widzimy bardzo standardowy kształt bryły, z nieco grubszą dolną ramką. Szkoda, ale widocznie Samsung rezerwuje idealnie symetryczne ramki tylko dla topowych modeli S22 i S23. Mam jednak wrażenie, że boczne ramki w Galaxy A54 będą nieco grubsze niż w modelu A53, co jest dość zaskakujące.

Samsung Galaxy A54 - specyfikacja na bazie przecieków.

 class="wp-image-2950695"

Smartfon ma otrzymać panel AMOLED o przekątnej 6,4", rozdzielczości FullHD+ i odświeżaniu 120 Hz. Oznaczałoby to zachowanie technologii poprzednika, ale zmniejszenie rozmiaru o 0,1".

Pod maską Galaxy A54 ma się znaleźć procesor Exynos, który najpewniej nie miał jeszcze swojej premiery. Będzie wspierany przez 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Akumulator ma mieć pojemność nieco ponad 4900 mAh, co Samsung najpewniej będzie reklamował w zaokrągleniu jako 5000 mAh. Z tyłu znajdą się trzy obiektywy, a główny ma mieć 50 MP. W poprzedniku pozostałe moduły foto to ultraszeroki kąt, kamerka makro i kamerka do głębi.

REKLAMA

Samsung Galaxy A54 - kiedy premiera?

Galaxy A54 ma się pojawić na początku 2023 r., ale to może oznaczać końcówkę pierwszego kwartału. Poprzednik debiutował w marcu 2022 r., a pamiętajmy, że najprawdopodobniej Samsung rozpocznie rok 2023 od premiery sztandarowej serii Galaxy S23, którą najpewniej zobaczymy w styczniu. Wobec tego marcowa premiera Galaxy A54 wydaje się realnym terminem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA