1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Zbliża się konferencja Get Digital Summit firmy Sii. Sprawdź, czemu warto się na nią zapisać

Lokowanie produktu: Sii Polska

Tegoroczna edycja konferencji Get Digital Summit będzie poświęcona Javie. Nie zabraknie międzynarodowych gwiazd programowania. Ile kosztuje wstęp na event? Ani grosza!

22.09.2022
10:52
sii get digital summit

Branżowe konferencje bywają prawdziwą zmorą. Organizator najpierw liczy sobie grube pieniądze za wstęp, a potem zaprasza uczestników do małej, dusznej salki. Prelegenci zazwyczaj wygłaszają przemówienia, które brzmiały ciekawie wyłącznie w ich wyobraźni. Uczestnicy wiercą się na krzesłach i ziewają, nerwowo zerkając na zegarek. W przerwie tłoczą się przy tacach z jedzeniem, przepychając się łokciami, by starczyło dla nich trochę zimnej zupy. Potem jeszcze tylko łyk lurowatej kawy – i gotowe, można wracać i słuchać kolejnych wystąpień akademickich teoretyków.

Okropne. Ale nie wszystkie konferencje muszą tak wyglądać

Firma Sii Polska wystartowała na rynku w 2006 roku jako jednoosobowy startup. Od tamtego czasu zdobyła pozycję lidera rynku w dziedzinie dostarczania usług IT, inżynieryjnych, digitalowych i BPO. Zatrudnia 7500 ekspertów i współpracuje z największymi, najbardziej znanymi markami. Na wymienienie tu ich wszystkich nie ma miejsca, ale warto wspomnieć chociażby o Microsofcie, HP, Google czy IBM. Przychód firmy sięga miliarda złotych, a tytuł „Great Place to Work” Sii zdobyło osiem razy z rzędu. Widać wyraźnie, że nie mówimy o firmie, która zajmuje się nudnym teoretyzowaniem.

Właśnie dlatego konferencja organizowana przez Sii, nie ma nic wspólnego z takimi, które opisywałem powyżej. Mowa o Get Digital Summit. W tym roku, w dniach 19-20 października odbywa się druga edycja tego wydarzenia. W poprzedniej odsłonie spotkania czas poświęcono zagadnieniom związanym z .NET. Teraz głównym tematem jest Java.

Po pierwsze, konferencja odbywa się online

Spotkania na żywo mają swoje zalety, ale zwykle przeważają jednak wady. Wspomniana duszna salka i walki o kawę i kotleta to tylko niektóre z nich. Podstawową jest… konieczność przyjechania na event. Dzięki formule spotkania online, nie musisz spędzać całego dnia w samochodzie czy pociągu, jadąc na drugi koniec kraju, tracąc na to czas i pieniądze. Nie musisz brać wolnego, rezerwować noclegu ani w ogóle przyjeżdżać do Polski. Możesz oglądać wystąpienia prelegentów siedząc na ulubionej kanapie. Albo leżąc na leżaku pod palmami, jeśli akurat pracujesz zdalnie z drugiego końca świata.

Po drugie (a może po pierwsze?), udział biorą w niej międzynarodowe gwiazdy programowania

Czy znasz taką postać, jak Robert C. Martin? Jeśli nie, może skojarzysz go pod pseudonimem Uncle Bob? Teraz łatwiej, wiedziałem! Prawie każdy, komu nie jest obce programowanie, zna jego bestsellery, takie jak „Czysty Kod” czy  „Agile. Programowanie zwinne: zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania w C#“ i „Mistrz czystego kodu. Kodeks postępowania profesjonalnych programistów”. To prawdziwa gwiazda branży – i wystąpi na Get Digital Summit. Co ważne, Uncle Bob jest błyskotliwy i energiczny nie tylko wtedy, gdy pisze książki. Jego wystąpienia są wciągające i fascynujące!

Oprócz niego, gościem wydarzenia będzie Bruce Eckel, który jest autorem wielu książek i artykułów dotyczących programowania. Do najsłynniejszych należą „Thinking in C++” oraz „Thinking in Java”, dotyczące języków programowania Java i C++. Nie zabraknie również Vlada Mihalcea – Championa Java oraz Jarosława Pałki – trenera, architekta i konsultanta. W konferencji wezmą udział też pracownicy firmy, która ją organizuje – Józef Tokarski - Sii Software Architect oraz Jędrzej Kalinowski - Sii Software Architect.

Po trzecie, nigdzie indziej nie usłyszysz tego, co pojawi się na Get Digital Summit

Zaproszeni goście nie będą wygłaszać oklepanych formułek, z którymi podróżują po świecie, zaglądając na wszystkie możliwe branżowe spotkania. Na Get Digital Summit gwiazdy programowania wygłoszą autorskie i oryginalne prelekcje, których nie można zobaczyć i usłyszeć nigdzie indziej. Wszystkie treści powstają specjalnie na potrzeby tego – i tylko tego – spotkania. Merytoryczna wiedza to jedno. Drugie to praktyczne know-how, które można wykorzystać do usprawnienia i polepszenia jakości swojej pracy. Nie skończy się na teorii – zaplanowane jest też kodowanie na żywo… i cała masa innych, wysokiej jakości treści.

Po czwarte… rejestracja na konferencję jest darmowa!

Występy gwiazd w swojej branży, wybitni specjaliści, mnóstwo merytoryki, praktyczna wiedza – można by się spodziewać, że za możliwość uczestniczenia w takim evencie trzeba będzie słono zapłacić. Ile kosztuje udział w Get Digital Summit? Czy przewidziano jakieś rabaty? Nie! Rejestracja na event jest całkowicie darmowa. Kosztuje zero złotych, a po drodze nie napotyka się żadnych „kruczków” w rodzaju dodatkowych opłat, które pojawiają się na jakimś etapie wydarzenia. Wręcz przeciwnie. Zamiast wydawać, można zyskać. Mowa nie tylko o wiedzy i praktycznych umiejętnościach, ale i o atrakcyjnych nagrodach. W czasie Get Digital Summit przewidziano konkursy, w których można wygrać m.in. książki prelegentów, czyli Roberta C. Martina i Bruce’a Eckela z ich autografami.

Po piąte… zadbano też o jedzenie!

Spotkanie online oznacza pożegnanie z posiłkami podawanymi z bumarów na konferencyjnej stołówce, ale to nie znaczy, że organizatorzy nie pomyśleli o strawie dla uczestników. Dla wszystkich, którzy zarejestrują się na Get Digital Summit, przewidziano kody do znanej firmy cateringowej do wykorzystania w dniu eventu. Bo przecież zawsze lepiej słuchać i uczyć się po smacznym posiłku.

Przypominamy – tegoroczny Get Digital Summit odbędzie się w dniach 19-20 października

Link do zapisów można znaleźć tutaj. Praktyczna i aktualna wiedza, ciekawi mówcy, możliwość wygrania atrakcyjnych nagród – a wszystko to zupełnie bez opłat i dodatkowych kosztów. Naprawdę warto!


Lokowanie produktu: Sii Polska
Najnowsze
Zobacz komentarze