REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Ewelina Lis to strażniczka Gdańska z wyrzutnią rakiet. Polka w Battlefield 2042

Internauta wyspecjalizowany w zdobywaniu informacji poprzez analizę kodu gry dokopał się do pierwszych danych dotyczących nowego specjalisty w Battlefield 2042. Ewelina Lis to Polka, a jej unikalnym gadżetem będzie naprowadzana wyrzutnia rakiet.

01.06.2022
7:49
Ewelina Lis w Battlefield 2042. Polka ma wyrzutnię rakiet
REKLAMA

Spier's Web nie ma w zwyczaju publikować niepotwierdzonych informacji, ale tym razem źródło doniesień jest niezwykle wiarygodne. Jest nim bowiem internauta działający w sieci pod nickiem Temporyal. Temporyal to doskonale znany w branży, pewny i godny zaufania dataminer - osoba specjalizująca się w analizie kodu gry, wydobywając z niego strzępki informacji o nadchodzącej zawartości czy usuniętych elementach rozgrywki.

REKLAMA

W ostatnim czasie Temproyal analizował kod dwóch ostatnich aktualizacji do gry Battlefield 2042 - odpowiednio 0.4 oraz 0.41 - szukając w nim poszlak odnoszących się do nadchodzącego pierwszego sezonu z nową zawartością sieciowej strzelaniny. Dataminer opublikował na Twitterze wszystko, co udało mu się wykopać z kodu ostatnich aktualizacji.

Ewelina Lis to najprawdopodobniej nowa specjalistka w grze Battlefield 2042. Polka będzie miała naprowadzaną wyrzutnię rakiet

Nowa grywalna postać w grze Battlefield 2042 to Ewelina Lis. Bohaterce towarzyszy przydomek "Guardian of Gdansk", co można przetłumaczyć jako "strażniczka Gdańska". Battlefield 2042 ma miejsce w niedalekiej przyszłości, gdy świat jest pogrążony w konflikcie wywołanym kryzysami klimatu, głodu oraz zasobów. Możemy więc przypuszczać, że tytuł strażniczki Gdańska Ewelina Lis zyskała niedawno, broniąc polskiego miasta podczas konfliktu między Rosją i Stanami Zjednoczonymi.

Jak każdy operator, również Ewelina Lis otrzyma unikalny gadżet oraz unikalną umiejętność. Na wyłącznym wyposażeniu Eweliny ma się znaleźć wyrzutnia rakiet z naprowadzanymi pociskami. Byłaby to gigantyczna zaleta specjalistki, ponieważ takiej broni zdecydowanie brakuje w Battlefield 2042. Po ponad pół roku od premiery strzelaniny, jest w niej wyłącznie podstawowa wersja wyrzutni, bez samodzielnego modułu namierzania.

 class="wp-image-2200719"
Ewelina Lis to prawdopodobnie nowa specjalistka w grze Battlefield 2042

Pierwszy sezon Battlefield 2042 raczej nie powali graczy pod względem nowej zawartości

Wszystko wskazuje na to, że po ponad pół roku od premiery, do Battlefield 2042 trafi zaledwie jedna zupełnie nowa mapa. O lokacji Exposure wciąż nie wiemy zbyt wiele. Byłoby cudownie, gdyby została osadzona na gdańskim wybrzeżu, ale to tylko i wyłącznie moje myślenie życzeniowe. Wraz z pierwszym sezonem DICE planuje również gruntowanie przebudować jedną z już wydanych map - Kaleidoscope - zajmującą w moim subiektywnym rankingu kompromitujące ostatnie miejsce, jeśli chodzi o jakość i projekt sieciowych aren w BF2042.

Wraz z nowym sezonem w grze pojawią się dwa dodatkowe modele helikopterów oraz nowe bronie. Temporyal zdradza ponadto, że Battlefield 2042 zostanie rozbudowany o system sezonowych nagród, zdobywanych w ramach postępów grze lub kupowanych za wirtualną walutę.

 class="wp-image-2200716"

Wspaniałe to czasy, gdy możemy liczyć na tak silną polską reprezentację w nowych grach wideo

REKLAMA

Polki z formacji GROM już od kilku lat stanowią ulubione postaci w popularnej sieciowej strzelaninie Rainbow Six Siege od Ubisoftu. Raptem rok temu w popularnej serii Tekken zadebiutowała Polka Lidia Sobieska, będąca nie tylko mistrzynią karate, ale również premier naszego kraju. Teraz do tego zestawienia może dołączyć Ewelina Lis, ze swoją wyrzutnią rakiet. Bardzo podoba mi się ten trend w branży gier wideo. Battlefield 2042 pozostaje dla mnie największym rozczarowaniem 2021 roku, ale jeśli w sieciowej strzelaninie faktycznie pojawi się strażniczka Gdańska, na pewno do niej wrócę. Z czystej ciekawości.

Pierwszy sezon w Battlefield 2042 rozpocznie się jeszcze w czerwcu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA