REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

W Żabce mają 2077 rok. Hotdogi robi robot Robbie

Narodowa polska potrawa, czyli hotdog z Żabki, będzie robiona przez roboty. A właściwie już jest, tylko że testowo. Robot Robbie działa pilotażowo w Żabce Nano i radzi sobie wyśmienicie.

31.05.2022
18:35
W Żabce mają 2077 rok. Hotdogi robi robot Robbie
REKLAMA

Hotdog z Żabki to klasyka polskiej kuchni. Teraz to popularne danie będzie przygotowywane nie przez ekspedientkę, a przez robota. Jest to kolejny krok Żabki w kierunku automatyzacji swoich sklepów.

REKLAMA

Robot Robbie robi hotdogi w Żabce Nano.

Robbie to robot Żabki potrafiący składać hotdogi. Jako że proces tworzenia hotdoga nie jest skomplikowany, a do tego jest bardzo powtarzalny, to robot powinien sprawdzić się w tej roli bardzo dobrze. Robbie podgrzewa bułkę i parówkę, składa całość i dodaje sos. Jest to więc "kulinarny" odpowiednik ekspresu do kawy. Ma być jednak nowocześniej, bo Żabka zapewnia, że Robbie korzysta z rozwiązań sztucznej inteligencji, by dopracowywać swój algorytm.

Robot Robbie jest testowany w jednym ze sklepów Żabka Nano, czyli w miniaturowym, ale za to autonomicznym punkcie Żabki. Sklep Nano mieści się wewnątrz różnych lokalizacji, np. na siłowniach, czy w większych marketach. Do wejścia potrzebna jest aplikacja Żabki.

Sklep Żabka Nano jest całkowicie bezobsługowy. Nie ma tam pracowników ani kas.

Na półkach Żabki Nano znajdziemy takie same towary jak w klasycznej Żabce, ale nie mamy żadnej kasy. Po wzięciu towaru z półki zostaje on automatycznie dodany do naszego konta, a po odłożeniu na półkę zostaje usunięty z listy zakupów. Kiedy weźmiemy wszystko, co planowaliśmy, możemy po prostu opuścić sklep, a kwota zakupów zostanie automatycznie pobrana z naszego konta. Dostaniemy też cyfrowy paragon.

REKLAMA

W Żabce Nano dotychczas można było zrobić sobie kawę w ekspresie, ale nie było możliwości zamówienia jedzenia na ciepło. Za sprawą robota Robbie ta sytuacja ulegnie zmianie. Tym samym będzie można zamówić ciepłego hotdoga w całkowicie bezobsługowym sklepie.

W pierwszej turze uruchomiono 25 Żabek Nano w sześciu lokalizacjach w Polsce. Ambicje Żabki są jednak bardzo duże. Już teraz jest to największa sieć sklepów autonomicznych w Europie, ale Żabka chce, by była to największa tego typu sieć na świecie. Cóż, konkurencja ze sklepami Amazon Go może być docelowo bardzo trudna, ale z drugiej strony, Amazon Go nie zrobi nam hotdoga!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA