1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Cały dom w zasięgu Wi-Fi. Strych, garaż i ogród też - oto Huawei WiFi Mesh 7

Lokowanie produktu

Koniec "czarnych dziur", "martwych stref" i wszelkich innych problemów z zasięgiem sieci bezprzewodowej. Dwuelementowy zestaw Huawei WiFi Mesh 7 potrafi wysiać szybką sieć na powierzchni do 550 m².

31.05.2022
9:00
Huawei Wifi Mesh 7

"Szybka sieć" to w tym przypadku słowo klucz. Wiadomo, że przy routerze sygnał jest najlepszy i przepustowość sieci bezprzewodowej największa, sztuką jest utrzymać ją w dalszej odległości. Huawei WiFi Mesh 7 to potrafi, bo obsługuje trzypasmową technologię AX6600 Tri-Band. Pierwsze pasmo - 5 GHz-High - zapewnia prędkość transmisji danych do 4804 Mb/s. Drugie - pasmo 5GHz-Low - do 1201 Mb/s, a kolei pasmo 2,4 GHz - do 574 Mb/s. W efekcie uzyskujemy trzyzakresową sieć Wi-Fi o przepustowości do 6,6 Gb/s i możemy być spokojni, że nawet w większej odległości od źródła sygnału wciąż pozwoli ona np. na oglądanie filmu na VOD w jakości 8K.

Huawei Wifi Mesh 7 class="wp-image-2196195"

Właśnie, źródła sygnału, bo na zestaw Huawei WiFi Mesh 7 składają się dwa urządzenia tworzące sieć mesh

Dwa routery połączone w jedną sieć pozwalają na korzystanie z domowego roamingu - spacerując ze smartfonem po domu będziesz korzystał z Wi-Fi wysiewanego przez to urządzenie, które jest bliżej. Przełączanie się między routerami przebiega niezauważenie i pozwala np. na płynne ściągnięcie filmu bez utraty połączenia z siecią w momencie przechodzenia z zasięgu jednego routera na drugi. I na tym polega siła sieci typu mesh.

 class="wp-image-2196210"

No dobra, ale skąd w Huawei WiFi Mesh 7 taki znakomity zasięg?

Po pierwsze - mówimy o połączeniu dwóch urządzeń, a w razie potrzeby ich liczbę można zwiększać. Po drugie, każde ma wbudowane 8 wzmacniaczy sygnału, a po trzecie - routery Huawei WiFi Mesh 7 obsługują standard Wi-Fi 6 Plus. Nie ma więc mowy, żeby w promieniu kilkuset metrów obok routera zabrakło sygnału sieci Wi-Fi. Do lamusa odchodzą problemy wyjątkowo grubych ścian, żył wodnych i braku dostępu do sieci na strychu, czy na hamaku w ogrodzie. 

 class="wp-image-2196198"

Co więcej, nie trzeba nawet znać hasła do sieci

Wystarczy podejść do routera ze smartfonem z funkcją NFC i dotknąć nim jego obudowy. Korzystając z technologii zbliżeniowej router sam przekaże stukającemu hasło do sieci. Szyfrowanie WPA3 gwarantuje, że samo hasło i zabezpieczona nim sieć będą bezpieczne. Oczywiście wszystkie ustawienia można dostosować do swoich potrzeb i np. ograniczyć prędkość Wi-Fi gościom, albo regulować do której godziny i nad czym mogą spędzać czas dzieciaki. 

Na koniec warto zostawić detal może nie najważniejszy, ale jednak godny wspomnienia: routery Huawei WiFi Mesh 7 po prostu dobrze wyglądają. Koniec z plastikowymi pająkami o wielu odnóżach, które najlepiej byłoby ukryć gdzieś za telewizorem. Skryty w eleganckiej obudowie router Huawei może stanowić ozdobę nowoczesnego mieszkania. Nie jest najmniejszy - ma 22,5 cm wysokości i waży prawie kilogram, ale 8 wzmacniaczy, 4 porty WAN/LAN i cała reszta hardware'u musi zająć trochę miejsca. 

 class="wp-image-2196225"

Wszystko to sprawia, że zestaw dwóch routerów Huawei WiFi Mesh 7 kosztuje 1499 zł. Ale za bezpieczeństwo, prostotę konfiguracji i przede wszystkim ponadprzeciętny zasięg sieci Wi-Fi warto zapłacić raz, a dobrze. I mieć święty spokój na lata, niezależnie od tego, ile osób/urządzeń będzie chciało skorzystać z naszej sieci. Zestaw Huawei z powodzeniem obsłuży ich jednocześnie aż 250.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze