REKLAMA

Robisz w sylwestra domówkę? Oto najlepsze gry na rozruszanie imprezy

W Sylwestra wcale nie musisz grać w grę Tomb Raider (chociaż jest za darmo). Jeśli wpadają do ciebie znajomi, mamy sprawdzoną listę naprawdę dobrych gier, które pomogą rozruszać imprezę.

31.12.2021 11.45
Robisz w sylwestra domówkę? Oto najlepsze gry na rozruszanie imprezy
REKLAMA

Zacznijmy jednak od nieszczęsnego Tomb Raidera, który stał się memem po słynnym filmiku sprzed 9 lat. Epic Games Store zrobiło ukłon w stronę polskiego gracza i udostępniło trzy ostatnie gry serii Tomb Raider za darmo. Wystarczy dodać je do biblioteki przed 6 stycznia 2022 r. i gry zostaną na naszym koncie na stałe. To już koniec poradnika single-player, bo przecież znaleźliśmy się tu, by przypomnieć sobie najciekawsze tytuły z gatunku kanapowego multi.

REKLAMA

Masz Nintendo Switcha? Będą u ciebie najlepsze imprezy.

Najlepsze imprezy to te z afterami w Hadesie, a najlepsze gry imprezowe to te na Nintendo. Jest jednak jeden warunek: nie może to być Nintendo Switch Lite, bo tej konsoli nie podłączysz do telewizora. Pozostaje więc duży Switch v1, v2, bądź najnowszy OLED. W każdym z nich masz już dwa kontrolery w zestawie, a kolejne możesz dokupić najtaniej z całej konsolowej stawki, bo para nowych joyconów (czyli de facto dwa kontrolery) kosztuje tyle, co pojedynczy pad do konsol nowej generacji. Czas zatem na subiektywny wybó® najlepszych imprezowych gier na Switcha.

Mario Party Superstars

To wydany w 2021 r., najnowszy hit imprezowy wprost od Nintendo. Gra bazuje na pięciu planszach symulujących fizyczną planszówkę, na których postaciami są bohaterowie gier z serii Mario. Fani serii znajdą to nawiązania do oryginalnych plansz z trylogii Mario Party wydanej na Nintendo 64, a niedzielni gracze po prostą docenią dobrą zabawę i bardzo prostą, ale wciągającą rozgrywkę. Kolejne tury obejmują 100 minigier, które obsługujemy dosłownie jednym przyciskiem. Liczy się w nich nie tylko zwinność, ale też szczęście, co sprawia, że wygrać może nawet osoba, która gra w Mario Party Superstars po raz pierwszy.

Super Mario Party

Super Mario Party to tytuł z 2018 r. i poprzednik Mario Party Superstars. Gra opiera się na bardzo podobnych założeniach, ale jest nieco mniejsza (80 minigier), a do tego zebrała odrobinkę niższe noty, choć również jest oceniana bardzo wysoko. Jej niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że wielu posiadaczy Switcha ma ja już na swojej konsoli. Jeśli jednak chcesz kupić nową grę specjalnie na sylwestra, wybierz nowszą odsłonę Superstars.

Mario Kart 8 Deluxe

Ósma odsłona słynnej wyścigowej serii trafiła na Switcha w 2018 r. i od tego czasu pozostaje jedną z najlepszych gier na tę konsolkę, a przy okazji jednym z absolutnie topowych tytułów imprezowych. Prostota obsługi, niezliczone absurdalne przeszkadzajki na trasach i szybkie tempo sprawiają, że nie sposób oderwać się od tego tytułu.

Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros. Ultimate to z kolei bijatyka, ale bez obaw, bo jest to gra zrobiona w stylu Nintendo. Nie ma tu więc krwi czy łamania kości, ale pozostają wszystkie elementy zręcznościowe, mnogość ataków i niezliczone kombosy.

Nie masz Switcha, ale masz Xboxa albo PlayStation? Też możesz się świetnie bawić.

Overcooked

W Overcooked wcielamy się w kucharzy, którzy muszą na czas przygotowywać proste dania złożone z kilku składników. W burgerze trzeba pokroić pomidory, usmażyć mięso, złożyć całość i wydać do podania. Proste? Okazuje się, że nie do końca, bo czas goni, a coraz bardziej absurdalne przeszkody w kuchni skutecznie utrudniają zadanie. Do tego wszystkiego piętrzy się stos brudnych talerzy, które trzeba na bieżąco zmywać. Podział obowiązków jest tu kluczowy, a całość dostarcza dużo dobrej zabawy i zaskakująco dużo adrenaliny.

Moving Out

Choć chyba nikt nie lubi przeprowadzek, to gra Moving Out potrafi przyciągnąć każdego. W tym na pozór prostym tytule musimy przenosić kolejne elementy wyposażenia domu, a całość jest osadzona w zabawnej stylistyce. Zdania są pełne humoru, a różnorodność świata sprawia, że tytuł się nie nudzi.

Jackbox Party Packs

Jackbox Party Packs to pakiet gier towarzyskich, a właściwie 8 serii. Każda z nich zawiera inne minigry. Poziom jest bardzo różnorodny, ale wiele z nich to prawdziwe perełki. Wszystkie są jednak bardzo proste w obsłudze nawet przez osoby, które na co dzień stronią od gier. Zaletą tytułu jest fakt, że w roli kontrolerów można użyć smartfonów.

Cake Bash

W grze dla maksymalnie czterech osób walczymy z innymi ciachami o miano najpyszniejszej słodkości. Walczymy dosłownie, bo część rozgrywki polega na zabawnych potyczkach pomiędzy babeczkami i donutami, ale też w przenośni, bo gra jest też pełne minigier z bardzo prostymi zasadami.

Just Dance 2022

Gra taneczna, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest dostępna na każdej platformie, a jej wielką zaletą jest fakt, że nie wymaga dodatkowych kontrolerów, bo można wykorzystać smartfony. Gra polega na tańcu w rytm znanych kawałków, przy czym w odsłonie 2022 dostajemy 45 nowych piosenek i układów tanecznych. Z kolei w ramach Just Dance Unlimited dostajemy łącznie ponad 700 piosenek, więc gra wystarczy na naprawdę wiele imprez.

Masz PC? Odpalaj tego Tomb Raidera.

REKLAMA

Jeśli zapraszasz znajomych w sylwestra i sadzasz ich przed pecetem - takim samym pecetem, na którym przez ostatnie 52 tygodnia znajomi uzupełniali tabelki w Excelu - to coś poszło nie tak. Niestety nowych konsol w sklepach nie ma, a nawet jeśli są, to dziś już nie zdążysz ich kupić, więc musisz rzeźbić w tym, co masz. Nie musi jednak skończyć się tragicznie, bo oferta gier imprezowych na PC też jest bardzo bogata. Oto wybór najpopularnieszych gier tego typu, które na dodatek są właśnie w promocji na Steamie:

  • Fall Guys,
  • Gang Beasts,
  • Among Us,
  • Pummel Party,
  • The Jackbox Party Pack (części od 1 do 8),
  • Tricky Towers,
  • The Game of Life 2,
  • First Class Trouble,
  • Filling to the Finish.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA