REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

GTA Online będzie mieć szybsze auta w wersji na PlayStation 5 i XSX. Gracze są wściekli

Rockstar ogłosił, że w momencie premiery GTA Online na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S gracze otrzymają edytor statystyk aut. Społeczność jest mocno podzielona tą wiadomością.

20.07.2021
11:04
gta v na playstation 5
REKLAMA

GTA V to jedyny taki fenomen na rynku. Niebawem minie już osiem lat od premiery tego tytułu, a on nadal wzbudza wielkie emocje i przynosi ogromne zyski producentowi. Nowi gracze nadal kupują GTA V, a wyjadacze co miesiąc zostawiają trochę grosza w systemie mikrotransakcji w ramach niekończącej się rozgrywki w GTA Online.

REKLAMA

11 listopada 2021 r. odbędzie się premiera GTA V na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X i S. Będzie to już trzecia konsolowa premiera, bowiem tytuł debiutował jeszcze w czasach PS3 i Xboksa 360, a następnie trafił na PS4 i Xbox One.

Wraz z premierą GTA V na konsolach nowej generacji pojawi się też kontrowersyjna nowość w GTA Online.

W sieciowym module GTA Online na konsolach nowej generacji pojawi się nowy moduł tuningowania aut. Poza zmianą wyglądu będzie można również poprawiać parametry wozów, w tym także maksymalną szybkość. Na pierwszy rzut oka brzmi to jak miły dodatek i ukłon w stronę posiadaczy nowych konsol, ale gracze szybko zauważyli, że decyzja Rockstara jest nieuczciwa dla posiadaczy starszych konsol.

REKLAMA

Tym samym gracze grający w GTA V na konsolach nowej generacji zyskają przewagę nad rywalami grającymi na poprzednich konsolach i na pecetach. Rockstar na razie nie odniósł się do tych zarzutów, jednocześnie zaznaczając, że więcej szczegółów na temat nowego rozszerzenia pojawi się w późniejszym terminie.

Pamiętajmy jednak, że z reguły w takich sytuacjach producenci starają się wyjść klientom naprzeciw, zwłaszcza po tym, jak mleko w mediach społecznościowych już się rozlało. Można się spodziewać, że Rockstar zmieni swoją decyzję i udostępni możliwość tuningu wszystkim graczom. W innym wypadku byłby to strzał w stopę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA