REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gry na PC zaczęły się przycinać? Microsoft właśnie to naprawił

W Windows Update dostępna jest opcjonalna aktualizacja, która usuwa problemy z brakiem płynności w niektórych grach wideo. Warto ją zainstalować. Podpowiadamy jak.

30.07.2021
19:49
gry windows płynność aktualizacja
REKLAMA

W każdy drugi wtorek miesiąca Microsoft publikuje zestaw łatek do systemów Windows. To z góry ustalony termin, by administratorzy i użytkownicy mogli zaplanować przestój w pracy potrzebny na aktualizacje. Czasem jednak Microsoft wydaje opcjonalne uaktualnienia poza wyznaczonym harmonogramem. Te z czasem dołączają do obowiązkowych comiesięcznych uaktualnień, ale chętni mogą je zastosować wcześniej.

REKLAMA

W tym miesiącu chętnych brakować nie powinno. Najnowsze wersje Windowsa 10 sprawiają bowiem problem w niektórych grach wideo. Gry, które do tej pory działały płynnie, zaczęły przycinać i działać z niższą płynnością. Niektóre wręcz zaczęły mieć problemy z uruchomieniem – szczególnie jeśli były uruchamiane z poziomu innej aplikacji, jak Steam czy inny launcher.

Aktualizacja Windowsa 10 naprawia gry. Będzie płynniej – podobno.

Warto zauważyć, że opublikowana właśnie aktualizacja nie służy do zwiększenia wydajności komputera – a usuwa problemy, jakie się pojawiły u wybranych użytkowników. Jej instalacja nie sprawi, że automatycznie wszystkie gry będą działały płynniej – a tylko te, których wydajność spadła na skutek pewnych usterek w systemie.

Aktualizacja oznaczona jest jako KB5004296. Przy okazji usuwa usterki związane z niestandardowymi klawiaturami ekranowymi, obsługą sieci VPN i obsługą drukarek obsługiwanych przez złącze USB. A co właściwie odpowiadało za problemy z grami? Jedna z wcześniejszych aktualizacji ponoć zepsuła działanie Trybu Gry i automatycznej zmiany trybu zasilania – co naprawia najnowsza łatka.

Jak zainstalować opcjonalną aktualizację w Windows 10?

Jeżeli użytkownik nie chce czekać na automatyczną instalację poprawek zbiorczych w przyszłym miesiącu, może już dziś zainstalować łatkę. By to zrobić należy uruchomić aplikację Ustawienia, a następnie wybrać kategorię Aktualizacja i zabezpieczenia, tam sekcję Windows Update. System poinformuje, że wszystko jest aktualne. Nie szkodzi: należy i tak kliknąć przycisk Sprawdź aktualizacje.

REKLAMA
 class="wp-image-1806364"
Spadek płynności w grach pod Windows 10 naprawi aktualizacja. Należy skorzystać z Windows Update

Dopiero wtedy, po skanowaniu, Windows 10 zacznie instalować opisywaną wyżej łatkę. Tak zresztą, jeśli kogoś to interesuje na przyszłość, działają wszystkie opcjonalne aktualizacje Windowsa. System ich nie instaluje i nie informuje o ich dostępności – aż do czasu, gdy użytkownik sam, z własnej woli, wciśnie przycisk Sprawdź aktualizacje.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA