Sprzęt  /  News

Koniec gry. Nvidia porzuca te modele kart graficznych oraz… wszystkie stare Windowsy

geforce sterowniki windows 7 8 8.1

Wygląda na to, że tej jesieni zacznie masowo ubywać graczy wiernym Windowsowi 7. Projektant układów GeForce ogłosił plany na porzucenie wszystkich poprzednich Windowsów poza bieżącym. Koniec z aktualizacjami sterowników.

Nvidia ogłosiła, że od października bieżącego roku zaprzestanie publikowania aktualizacji do sterowników kart GeForce dla systemów Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1. Dopuszcza tylko wyjątek od reguły, jakim jest poważna luka bezpieczeństwa – na łatanie takowych użytkownicy mogą liczyć do września 2024 r.

Twórcy GeForce’ów twierdzą, że większość ich klientów i tak już zmigrowała do Windowsa 10 i że chce tym samym skupić całą swoją uwagę na ich potrzebach. To jednak oznacza, że użytkownicy, którzy zdecydowali się pozostać na poprzednich Windowsach, nie będą już mogli korzystać z przyszłych kart GeForce. To również oznacza, że nie będą otrzymywać zoptymalizowanych pod przyszłe gry aktualizacji.

GeForce – sterowniki do Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 do października 2021 r. Porzucone też zostaną karty GTX 600 i 700 Kepler.

Również w październiku bieżącego roku przestaną się pojawiać aktualizacje serowników dla kart opartych o architekturę Kepler, a wiec kart z serii GTX 600 i GTX 700. Posiadacze tych kart również nie będą mogli korzystać z optymalizacji pod nowe gry.

Choć, prawdę powiedziawszy, są to na tyle leciwe układy, że i tak nie za bardzo nadają się do zabawy z nowoczesnymi, zorientowanymi na DirectX 12 bądź Vulkana grami. Warto też mieć na uwadze, że karty GTX 750 Ti i GTX 750 zostały zbudowane na architekturze Maxwell – te nadal będą otrzymywać aktualizacje sterowników.